Штам "Дельта" виявили у 111 країнах і територіях — ВООЗ

Штам "Дельта" виявили у 111 країнах і територіях — ВООЗ

Штам "Дельта" виявили у 111 країнах і територіях — ВООЗ
AP

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що штам "Дельта" зафіксований щонайменше у 111 країнах і територіях.

Відповідна заява опублікована у щотижневому епідеміологічному зведенні по COVID-19 13 липня.

Згідно з ним, з 6 по 13 липня число країн і територій, в яких циркулює "Дельта", зросло з 6 по 13 липня на сім — до 111. Також в організації очікують зростання захворюваності COVID-19 і "посилення тиску на системи охорони здоров'я, особливо в контексті низького охоплення вакцинацією".

У звіті підкреслюється, що чотири штами, які віднесені до категорії "варіантів, що викликають стурбованість" — "Альфа", "Бета", "Гамма" і "Дельта" — демонструють "підвищену заразність".

"Дельта-варіант виявлений за останні два місяці щонайменше в 111 країнах у всіх шести регіонах ВООЗ, він відрізняється вищою заразністю, ніж інші варіанти, що викликають стурбованість, які виявлені до теперішнього моменту", — констатували у ВООЗ.

Що відомо

  • Збудник COVID-19 штаму "Дельта" може долати імунну систему людського організму, уникаючи антитіл, націлених на певні частини вірусу, навіть у людей, які частково вакцинувалися або раніше перенесли захворювання.
  • Німецька компанія BioNTech, яка є одним із розробників вакцини від коронавірусу Pfizer, заявила, що ефективність їхньої вакцини справді знижується через 6 місяців після отримання двох щеплень.
  • Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю дозволило проводити третє щеплення вакциною від коронавірусу Pfizer особам зі слабким імунітетом. Раніше МОЗ країни заявило, що паралельно з поширенням у країні штаму COVID-19 "Дельта" спостерігається й зниження ефективності вакцини Pfizer до 64%.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок