У аеропорту "Львів" підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристки

У аеропорту "Львів" підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристки

У аеропорту "Львів" підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристки
. Суспільне Львів

У середу, 21 липня, у Міжнародному аеропорту "Львів" підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристки. Жінка залишила речі на першому поверсі летовища. Аеропорт, не знайшовши господаря сумки, повідомив про знахідку правоохоронців. Аеропорт не працював майже дві години, за цей час затрималися 9 літаків.

Невідому сумку знайшли у аеропорті близько 9:30 ранку. Вона лежала під сходами в загальному залі "прильоту-відльоту" на першому поверсі, розповідає директорка аеропорту "Львів" Тетяна Романовська. Прибори показали ймовірну наявність вибухівки у сумці.

"Ми знайшли нечійну сумку, потім виявилося, що вона має радіоактивні випромінювання. Всі поводили себе згідно з планом. Було повідомлено про закриття аеропорту, викликали вибухотехніків", — розповідає директорка летовища Тетяна Романовська.

У аеропорту "Львів" підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристки
Пасажири очікують надворі. Суспільне Львів

В’їзди на територію аеропорту перекрила патрульна поліція. Затримка польотів та загалом роботи аеропорту тривала майже дві години.

"Ми летіли відпочивати. Нам нічого не пояснили, ми встигли дійти до аеропорту, а люди вже почали виходити", — розповідає пасажирка Юлія Краміна.

У аеропорту "Львів" підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристки
Правоохоронці шукали вибухівку на території аеропорту. Суспільне Львів

Пасажири, які прилетіли рейсом зі Стамбула розповідають, їх не випускали з аеропорту.

"Нічого не відбувалося, паніка просто, більше нічого. Людей всіх затримали, нікого не випускали, тримали без всякого пояснення. Потім всіх людей відправили в кінець аеропорту, в безпечну зону. Там тримали більше години", — розповів пасажир Валерій Павлюк.

У цей час на території летовища працювали спецслужби: слідчо-оперативна група територіального підрозділу поліції, спеціалісти-вибухотехніки, кінологи, співробітники інших служб поліції Львівщини, а також патрульні поліцейські.

Вибухотехніки винесли сумку за допомогою дистанційно керованого робота за межі аеропорту і підірвали її.

У аеропорту "Львів" підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристки
Роботизована платформа вивозить сумку на безпечну відстань від аеропорту. Суспільне Львів

"Предмет було дистанційно за допомогою роботизованого комплексу евакуйовано в безпечне місце. Там було його зруйновано за допомогою малого заряду і приведено у безпечний стан. Після чого було оглянуто і визначено, що в даній сумці вибухонебезпечних речовин не виявлено", — розповів старший інспектор вибухотехнічного управління Поліції Львівщини Тарас Сало.

Затримка відбулася ще й тому, що шукали пасажира, якому належить ця сумка, кажуть у аеропорті.

У аеропорту "Львів" підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристки
Вибухотехніки знешкоджують сумку. Скриншот з відео

"Затримка відбулася, тому що ми ідентифікували пасажира. Всі рейси, які прилетіли і відлітали були тимчасово призупинені, тобто пасажири були або в "прильоті", або "відльоті" або в літаках. Ми знайшли літак, знайшли пасажирку – це була пасажирка турецьких авіалінії", — розповіла директорка аеропорту "Львів" Тетяна Романовська.

Пасажирку, яка залишила багаж, зняли з рейсу. Вона не є громадянкою України. Через цю ситуацію 9 рейсів було затримано. Свою роботу аеропорт відновив близько 11.50. У справі триває слідство, матеріали передали на експертизу.

Як повідомили Суспільному у обласному управлінні Нацполіції, пасажирку не затримували. З її слів, вона забула ноутбук. Також пасажирка не заявляла претензій до правоохоронців.

"Оскільки у сумці був ноутбук, пасажирка не може нести відповідальності, також не можуть нести відповідальності працівники аеропорту, які повідомили про знайдену сумку", — повідомили у відділі комунікації Нацполіції області.

Що каже юрист

Адвокат Олег Мицик каже, у цій ситуації правоохоронці діяли за інструкцією, яка закріплена законом. Відповідно до неї рішення про поводження з матеріалами, які можуть містити вибухонебезпечні речовини, приймають вибухотехніки разом із слідчими. А також:

"У разі виявлення боєприпасів, саморобних вибухових пристроїв чи інших вибухових матеріалів, категорія вибухонебезпечності яких не дозволяє їх надання на експертизу без знешкодження (руйнування), спеціалісти-вибухотехніки НПУ проводять спеціальні вибухотехнічні роботи зі знешкодження (руйнування) таких предметів", — пояснює адвокат Олег Мицик.

За словами адвоката, пасажир, який забув свою річ також не може нести відповідальності за те, що робота аеропорту була паралізованою на дві години. Окрім цього, оскільки у сумці із ноутбуком імовірно не було вибухівки, пасажир може звертатися про відшкодування матеріальної шкоди.

"Слід зазначити, що перспективи відшкодування є неоднозначними. Зокрема, людині, чиє майно знищене, доведеться доводити належність їй даного ноутбука, підтверджувати його вартість, справність такого ноутбука до його знищення, важливість певної інформації, яка була в такому ноутбуці тощо", — каже адвокат.

Відповідно до ч.1 ст. 1173 Цивільного кодексу України, шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.

Читайте також: З аеропорту "Львів" евакуйовують людей через підозрілу сумку

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок