У Краматорську протестували проти можливого призначення Ляха головою Слов'янської ВЦА

У Краматорську протестували проти можливого призначення Ляха головою Слов'янської ВЦА

У Краматорську протестували проти можливого призначення Ляха головою Слов'янської ВЦА
фото: Суспільне Донбас

20 липня У Краматорську під будівлею Донецької ОДА ветерани російсько-української війни та представники громадських організацій зібрались на акцію протесту.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного з місця подій.

Вони протестували проти можливого призначення міського голови Слов'янська Вадима Ляха головою Слов'янської міської ВЦА. Також пікетувальники вимагали ефективної боротьби з корупцією на Донеччині.

Учасники акції протестували проти можливого призначення міського голови Слов'янська Вадима Ляха головою Слов'янської міської ВЦА. Також вимагали ефективної боротьби з корупцією на Донеччині
Учасники акції протестували проти можливого призначення міського голови Слов'янська Вадима Ляха головою Слов'янської міської ВЦА. Також вимагали ефективної боротьби з корупцією на Донеччині. фото: Суспільне Донбас

"Головний меседж нашої акції, що ми не дозволимо сепаратистам захопити наше місто вдруге. У нас є інформації, що Ляха хочуть призначити головою ВЦА. Тому ветерани, нацкорпус, громадські організації та просто люди прийшли висловити свій протест", – розказав Суспільному співорганізатор мітингу, представник ветеранської спільноти Донецької області Сергій Кушуков.

За пів години після початку акції до мітингувальників вийшов заступник голови облдержадміністрації Вадим Філашкін. Він запропонував чотирьом представникам мітингувальників зустрітись з головою Донецької ОДА у приміщенні. Але на таку пропозицію учасники акції не погодились.

Участь в акції протесту взяли близько 200 осіб
Участь в акції протесту взяли близько 200 осіб. фото: Суспільне Донбас

"Ми як учасники АТО, хочемо, щоб людина вийшла сюди, а не до нас відокремлених, у нас відокремлених немає", – пояснив відмову співорганізатор акції протесту Фрідон Вєкуа.

Акція протесту тривала понад годину. Голова Донецької ОДА Павло Кириленко до мітингувальників не вийшов.

Участь в акції взяли близько 200 осіб.

За інформацією правоохоронців, порушень громадського порядку під час проведення акції протесту не було.

1 липня у Єдиному державному реєстрі електронних декларацій з'явилась декларація Вадима Ляха як кандидата на посаду керівника Слов'янської військово-цивільної адміністрації.

7 липня голова Донецької ОДА повідомив, що Вадим Лях мобілізований до лав ЗСУ.

Ветерани звинувачують Ляха у співпраці з російськими окупантами під час окупації Слов'янська у 2014 році.

Що відомо

 • 26 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення військово-цивільної адміністрації у Слов'янську.
 • Станом на 26 травня у Слов'янську міська рада досі не ухвалила бюджет на 2021 рік. Слов’янськ єдине місто в Україні, де досі не прийнятий бюджет на 2021 рік.
 • У квітні міський голова Слов'янська Вадим Лях звернувся до голови Донецької ОДА Павла Кириленка з проханням розглянути можливість перевиборів депутатів міської ради та тимчасово ввести у місті військово-цивільну адміністрацію.
 • 2 квітня голова Донецької ОДА Павло Кириленко пообіцяв втрутитсь у ситуацію, що склалась у Слов'янську, де міська рада до цього часу не може ухвалити бюджет міста.
 • На сайті Слов'янської міської ради 23 березня опублікували проєкти рішень про розпуск виконавчого комітету та звільнення заступників міського голови, а також про недовіру міському голові.
 • 17 березня у Слов'янську депутати зібрались на сесію міської ради. Депутати від проросійських партій заявили, що готові підтримати кандидатури Ольги Алтуніної на посаду секретаря міської ради. Також депутати від партії "Наш край" зареєстрували рішення про недовіру міському голові Вадиму Ляху.
 • 17 березня депутати Слов'янської міської ради на другому засіданні четвертої сесії проголосували за програму соціально-економічного розвитку, але не змогли ухвалити бюджет.
 • Міський голова Слов'янська дав доручення передбачити у регламенті міської ради норму про щорічне проходження наркологічного та психіатричного огляду депутатів міської ради та міського голови.
 • У Слов'янську депутати від проросійських партій вже кілька разів зривали роботу сесії міської ради.
 • 25 жовтня У Слов'янську відбулись вибори до міської ради та вибори міського голови. До міської ради пройшли шість політичних партій: "ОПЗЖ", "Опозиційний блок", "Слуга народу", "Партія миру та розвитку", "Наш край" та "Європейська солідарність".
 • У другому турі виборів міського голови, який відбувся 22 листопада" перемогу здобув висуванець від політичної партії "Опозиційний блок" Вадим Лях. Його опонентом був висуванець від політичної партиї "ОПЗЖ" Павло Придворов.
 • Закон "Про військово-цивільні адміністрації" набув чинності наприкінці лютого 2015 року. ВЦА утворюються за указом президента. Вони є тимчасовим державним органом у зоні проведення Антитерористичної операції (тепер — Операції об’єднаних сил). ВЦА формуються переважно з військовослужбовців, їхніх керівників призначають.
На початок