У разі прийняття законопроєкту №5596, що передбачає легалізацію медичного канабісу в Україні, він не відрізнятиметься від аналогу в Європейському Союзі.
Про це 12 липня заявив глава парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький ("Слуга народу") за підсумками засідання фракції — передає кореспондент Суспільного Микита Галка.
"Медичний канабіс, який буде дозволений в Україні, матиме такий самий як в Європейському Союзі рівень ТГК (Тетрагідроканабінолу — ред.) 0,2. Все, що більше — це вже не є медичний канабіс, тому відрізнити буде дуже легко", — заявив він.
Водночас він пояснив, що згідно з законопроєктом медичний канабіс приберуть зі списку наркотичних речовин: "Ми прибираємо медичний канабіс з переліку наркотичних речовин. Це, до речі, не наша вигадка. ООН це зробила вже багато років тому. Канабіс ніде у світі не вважається наркотичною речовиною".
За його словами, "наркотичним" медканабіс є у Росії, Білорусі, Венесуелі та Україні.
"Канабіс переводиться з реєстру наркотичних речовин до реєстру жорстко контрольованих речовин. І далі процедура дуже проста: лікар визначає препарати-канабіноїди, виписує електронний рецепт, який прикріплюватиметься до аптечного закладу тільки за підписом лікаря", — зазначив він.
Читайте також: Медичний канабіс може лікувати тремор – науковці
Радуцький зауважив, що контролювати призначення відповідних препаратів зможуть через систему eHealth, за якою контролюючі органи зможуть порівняти діагноз пацієнта і ліки, які йому виписані.
Також він додав, що потрібно "дуже багато" для того, щоб відповідний закон про легалізацію медканабісу запрацював. Зокрема, за його словами в Україні потрібно створити відповідний орган, який контролюватиме обіг таких речовин.
"Треба утворити центральний орган виконавчої влади, який замість управління боротьби з незаконним обігом наркотиків, МВС і Держлікслужби... буде контролювати обіг канабіоїдів в Україні", — зазначив нардеп і зауважив, що підробити електронні довідки щодо призначення препаратів буде "точно неможливо".
Читайте також: Легалізація медичного канабісу в Україні: для чого це потрібно
Водночас Радуцький розповів про неоднозначнення ставлення до легалізації медканабісу у фракції медканабісу у фракції слуга народу. За його словами, медканабіс порівнювали з алкоголем і контролем за горілкою.
"Мені закидали, що ми не можемо проконтролювати горілку (у нас 50% ринку алкоголю в тіні), а тут ми ще канабіноїди додаємо. По-перше, я не чув, щоб у світі були випадки смерті від вживання медканабісу, а скільки помирають від зловживання горілкою, тим паче фальсифікованою — ми всі знаємо українську статистику", — резюмував нардеп.
Що відомо
- 30 червня у комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримали законопроєкт №5596, що передбачає легалізацію медичного канабісу в Україні.
- У січні під Верховною Радою мітингували на підтримку легалізації медичного канабісу.
- В Україні 20 жовтня 2020 року представники українських пацієнтських організацій, активісти та ветерани презентували законопроєкт про врегулювання медичного канабісу. Також про створення робочої групи, яка розробляє законопроєкт щодо застосування медичного канабісу в Україні, заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
- 24 грудня депутатка від фракції "Голос" Ольга Стефанишина зареєструвала у Верховній раді законопроєкт про легалізацію медичного канабісу.
- Науковці з Вашингтонського університету, що у штаті Міссурі (США), з'ясували, що куріння жінками канабісу під час вагітності може посилювати психотичну поведінку у дітей.
- Австралійські вчені вивели сорт марихуани, який може руйнувати ракові клітини й не вбивати при цьому лейкоцити та здорові клітини кісткового мозку. Новий вид рослини назвали Eve (Єва).
- Європейські науковці заявили про нездатність канабісу полегшувати біль при онкологічних захворюваннях, незважаючи на велику кількість попередніх досліджень, які доводили його ефективність.
- Комісія ООН підтримала виключення канабісу зі списку небезпечних наркотиків.
- Українські науковці досліджують вплив канабісу на лікування запалення легень під час COVID-19.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!