Комісія ООН з наркотичних речовин 2 грудня проголосувала за виключення канабісу для медичних цілей зі списку найбільш небезпечних наркотиків, пише The New York Times.
У виданні зазначають, що це рішення може відкрити шлях для розширення досліджень та використання канабісу у медицині.
Комісія з 53 країн-членів ООН врахувала рекомендації Всесвітньої організації здорового харчування рекласифікації канабісу і його похідних.
Також увагу комісії було приділено до виключення канабісу зі списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року. Саме тоді він був включений до списку наркотичних речовин, які є небезпечними та такими, що викликають сильну залежність, наприклад, як героїн.
Читайте також: Ліки для хворих і економіки. Експерт пояснив, чому варто легалізувати медичний канабіс
Експерти кажуть, що голосування не вплине негативно на ослаблення міжнародного контролю, оскільки уряди країн як і раніше матимуть юрисдикцію щодо того, як класифікувати канабіс.
Як пише The New York Times, багато країн звертаються за допомогою до міжнародних конвенцій, і визнання ООН є символічною перемогою для прихильників зміни політики щодо наркотиків, які заявляють, що міжнародне право застаріло.
Що відомо
- Рекомендації зі зміни класифікації марихуани вперше були зроблені Всесвітньою організацією охорони здоров'я у 2019 році. Але вони викликали політичний розкол, що призвело до незвичайних затримок в голосуванні комісії ООН. Наприклад, Україна тоді утрималась під час голосування.
- Використання канабісу в медицині стало популярним в останніх роки. Деякі дослідження показали, що медичний канабіс може захистити нервову систему та полегшити судоми та біль.
- В Україні 20 жовтня представники українських пацієнтських організацій, активісти та ветерани презентували законопроєкт про врегулювання медичного канабісу. Також про створення робочої групи, яка розробляє законопроєкт щодо застосування медичного канабісу в Україні, заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.