Україна має забезпечити доступ до медичного канабісу – правозахисник

Україна має забезпечити доступ до медичного канабісу – правозахисник

Ексклюзивно
Україна має забезпечити доступ до медичного канабісу – правозахисник
Фото: sulpanaro

20 жовтня представники українських пацієнтських організацій, активісти та ветерани презентували законопроєкт про врегулювання медичного канабісу. 21 жовтня в 11 містах України відбулися акції на підтримку його легалізації. Голова Координаційної ради благодійної організації "100% Життя" Дмитро Шерембей в ефірі Українського радіо прокоментував необхідність легалізації медичного канабісу в Україні.

На його переконання, ухвалення відповідного законопроєкту допоможе тисячам хворих українців.

"Ми три роки б’ємо у дзвони, що Україна має виконати норму ВООЗ і врегулювати доступ до цих медикаментів. Існують захворювання, для яких в науковому світі немає технологій одужання. Більше того, немає технології заспокоєння. Є такі форми епілепсії, для яких не існує таблеток взагалі. 2,5 мільйона людей в Україні терплять біль, який не можна вгамувати. Це десятки тисяч бійців, для яких не існує альтернативи для посттравматичного синдрому", – стверджує Шерембей.

Окрім того, він вважає, що легалізація медичного канабісу дозволить знищити чорний ринок цих препаратів в Україні.

"Найбільшим побічним ефектом легалізації доступу до медичного канабісу в Україні є втрати для чорного ринку. А це 10 мільярдів гривень доходу. Це медикамент, який виробляється фармацевтичними компаніями. Це альтернатива широкому спектру наркотиків, які ми сьогодні й так вживаємо. Морфій знаходиться на порядок вище за рівнем завданої шкоди людині. Це і соціальна, і анатомічна, і психологічна шкода. Від олії канабісу не існує залежності чи передозування", – каже Шерембей.

За його словами, медичний канабіс є новим сортом марихуани, який не має елементу звеселяння і застосовується лише в медичних цілях.

Законопроєкт

20 жовтня представники пацієнтських організацій, активісти та ветерани презентували законопроєкт про врегулювання медичного канабісу. Як повідомляється на сайті фонду "Пацієнти України", на прийняття відповідного законопроєкту очікують десятки тисяч дітей з епілепсією та мільйони пацієнтів з онкологією, хворобою Паркінсона, псоріазом, ПТСР, депресією та іншими захворюваннями.

"Цей законопроєкт відкладається щороку — в той час, коли українські громадяни змушені страждати через нестерпний біль. Полегшити їхні страждання можна б було за допомогою ліків на основі медичного канабісу. Натомість цей законопроєкт, за словами влади, "не на часі", – йдеться в оприлюдненому повідомленні.

На початок