Канабіс не полегшує біль при ракових захворюваннях — дослідження

Канабіс не полегшує біль при ракових захворюваннях — дослідження

Канабіс не полегшує біль при ракових захворюваннях — дослідження
.

Європейські науковці заявляють про нездатність канабісу полегшувати біль при онкологічних захворюваннях, незважаючи на велику кількість попередніх досліджень, які доводили його ефективність.

Згідно з останнім дослідженням, опублікованим у Британському медичному журналі (BMJ), не було жодної різниці між канабіноїдами і плацебо, які вживали учасники дослідження.

"Дослідження з низьким ризиком упередженості показали, що для дорослих із прогресуючим раком додавання канабіноїдів до опіоїдів не зменшує біль при раку", — йдеться в науковій публікації.

Усього в дослідженні брали участь 1,5 тисячі хворих на рак британців та інших європейців.

BMJ — авторитетний медичний журнал, який, зокрема, займається підвищенням кваліфікації та професійною перепідготовкою лікарів.

Як відомо:

  • Наразі у США та багатьох країнах Європи лікарі прописують онкохворим канабіс як засіб для полегшення больового перебігу хвороби.
  • Команда науковців з Університету Кардіффа відкрила метод "налаштування" імунної системи людини проти ракових клітин.
  • Раніше дослідження, опубліковане в науковому журналі JAMA Psychiatry, показало, що канабідіол — хімічна сполука, виявлена в канабісі, — може бути ідеальним препаратом проти психозу.
  • В Україні петиція про легалізацію марихуани набрала необхідні 25 тисяч підписів на сайті Верховної ради.
  • Згідно зі звітом ООН, Велика Британія є найбільшим у світі виробником і експортером легального канабісу для медичного і наукового використання.
На початок