Учені вивели сорт марихуани, який вбиває ракові клітини

Учені вивели сорт марихуани, який вбиває ракові клітини

Учені вивели сорт марихуани, який вбиває ракові клітини
. Ілюстративне фото/Pixabay

Австралійські вчені вивели сорт марихуани, який може руйнувати ракові клітини й не вбивати при цьому лейкоцити та здорові клітини кісткового мозку. Новий вид рослини назвали Eve (Єва).

Як зазначають дослідники з університету Ньюкасла в Австралії, на розробку модифікованого сорту канабісу науковці витратили три роки, а під час досліджень використовували лейкемічні клітиниЛейкемічні клітини викликають лейкемію — онкологічне злоякісне захворювання клітин крові, що уражає кістковий мозок та інші кровотворні органи як людей, так і тварин..

"Було доведено, що марихуана знімає біль при онкологічних захворюваннях. В майбутньому вона зможе виступати і як профілактичний засіб", — розпові один з розробників доктор Метт Дан.

Лабораторні тести, проведені в університеті Ньюкасла та Медичному науково-дослідному інституті Хантера, показали, що модифікована форма лікарського канабісу може вбивати або гальмувати ракові клітини, не впливаючи на нормальні клітини.

Наразі препарат повинен пройти ряд тестів, щоб довести свою ефективність. Тільки після цього його рекомендуватимуть як офіційні ліки.

Що відомо

  • У Франції вводять національні штрафи за куріння марихуани.
  • В Австралії чоловік декілька років вирощував канабіс на власній території і зізнався про це поліції тільки після того, як група дітей викрала кілька рослини з його будинку.
  • В Австралії сім'я рік вирощувала канабіс у чагарниках на чужій території. Чоловіуи виростили понад вісім тисяч рослин з оціночною вартістю в 20 мільйонів доларів.
  • Ізраїль остаточно дозволив продаж канабісу до інших країн
  • Першою з арабських країн, яка легалізувала канабіс, став Ліван. Щоправда, використовувати його дозволятиметься лише у медичних та промислових цілях.
На початок