До санкцій ЄС проти Білорусі долучилися ще шість країн Європи

До санкцій ЄС проти Білорусі долучилися ще шість країн Європи

До санкцій ЄС проти Білорусі долучилися ще шість країн Європи
. АР

Європейський Союз розширив санкційні обмеження проти білоруського режиму на чолі з Олександром Лукашенком. До нового пакету санкцій долучилися ще шість країн Європи.

Про це повідомляється на сайті Ради Євросоюзу.

"Рішенням Ради 78 фізичних та 7 юридичних осіб додані до списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи, викладені в додатку до рішення 2012/642 / CFSP. Країни-кандидати Республіка Північна Македонія, Чорногорія та Албанія, а також країни ЄАВТЄвропейська асоціація вільної торгівлі Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія, що входять до Європейського економічного простору, приєднуються до цього рішення Ради", – йдеться у повідомленні.

У Раді ЄС зазначили, що країни забезпечать відповідність своєї національної політики цьому рішенню.

"Європейський союз бере до відома це зобов'язання і вітає його", – зазначається у тексті повідомлення.

Останні європейські санкції передбачають заборону на пряму або непряму торгівлю, постачання, передачу або експорт білоруській стороні обладнання, технологій або програмного забезпечення, які можуть використовуватися для моніторингу або перехоплення цифрових або телефонних комунікацій, а також товарів подвійного призначення та технологій для військового використання або для окремих персон, установ або органів у Білорусі. Окрім того, вони обмежують торгівлю нафтопродуктами і деякою хімічною продукцією, а також блокують Білорусі доступ на ринок капіталів Європейського Союзу.

Раніше президент Білорусії Олександр Лукашенко доручив обмежити транзит товарів з Німеччини через територію республіки в Китай і Росію.

Що відомо

  • Білоруська влада анулювала ліцензії на трансляцію на своїй території двох українських телеканалів через порушення ними законодавства у сфері реклами.
  • Влада Білорусії призупинила діяльність у країні Інституту Гете і Німецької служби академічних обмінів (DAAD). У Берліні переконані, що такі кроки сприятимуть подальшій ізоляції Мінська у світі.
  • 29 червня США заборонили продаж авіаквитків до Білорусі.
  • 28 червня МЗС Білорусі повідомило, що країна вийшла зі Східного партнерства та відкликала посла при ЄС. У ЄС вважають відмову Білорусі від "Східного партнерства" шляхом до подальшої ізоляції.
  • 24 червня Європейський союз ввів секторальні санкції проти Білорусі. Вони стосуються нафтової, банківської, тютюнової сфер, а також технологій для моніторингу зв'язку.
  • 22 червня сім європейських держав, що не входять до Європейського Союзу, приєдналися до санкцій проти Білорусі щодо закриття повітряного простору і заборони польотів для літаків її авіакомпаній. 21 червня Рада міністрів закордонних справ Європейського союзу та Міністерство фінансів США погодили новий пакет санкцій проти Білорусі після захоплення рейсу Ryanair та арешту Романа Протасевича.
  • 21 червня Рада міністрів закордонних справ Європейського союзу та Міністерство фінансів США погодили новий пакет санкцій проти Білорусі після захоплення рейсу Ryanair та арешту Романа Протасевича.
  • Нові санкції стосуються 78 осіб та організацій з Білорусі, зокрема, суддів, слідчих та прокурорів, очільника Слідчого комітету Білорусі Дмитра Гару, заступників генпрокурора Олексія Стука, Геннадія Диска, низки нардепів, посадовців та бізнесменів. Серед господарських об'єктів під санкції потрапили Білаеронавігація, БелАЗ, Мінський автомобільний завод, "Нова нафтова компанія" та низка інших компаній, чиї власники мають зв'язки з режимом Лукашенка.
  • Міністерство фінансів США одночасно з ЄС також опублікувало оновлений санкційний список щодо Білорусі. Під американські санкції потрапили Комітет державної безпеки Республіки Білорусь, внутрішні війська МВС Білорусі, Головне управління з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією МВС Білорусі, прессекретар Лукашенка, командувач внутрішніми військами, голова КДБ Білорусі.
  • 22 червня Міністерство закордонних справ Білорусі розкритикувало новий пакет санкцій, погоджений Радою міністрів закордонних справ ЄС через інцидент із примусовою посадкою літака Ryanair та затриманням опозиціонера Романа Протасевича разом із його дівчиною Софією Сапегою, та пообіцяло запровадити санкції у відповідь.
  • Улітку 2020-го у Білорусі почались масові протести після оголошення результатів виборів президента. Telegram-канал NEXTA став одним із найбільш популярних ресурсів, які висвітлювали протести. Також там публікували пости із закликами до участі в протестах, місцями проведення акцій.
  • 23 травня у Мінську силовики затримали Романа Протасевича, одного із засновників опозиційного Telegram-каналу NEXTA, який у Білорусі визнали екстремістським. Блогер летів літаком Ryanair з Афін до Вільнюса. Літак екстрено посадили у білоруській столиці начебто через повідомлення про мінування. У Ryanair це назвали "актом повітряного піратства". Разом із Протасевичем затримали його дівчину – росіянку Софію Сапегу.
  • Майже за добу після затримання Протасевича МВС Білорусі заявило, що він перебуває у СІЗО-1 у Мінську. Там запевнили, що він "не має скарг на здоров'я". Заява стала відповіддю на повідомлення його матері про те, що Протасевич має проблеми із серцем. Також білоруський провладний Telegram-канал опублікував відео із затриманим Протасевичем.
  • В МЗС України назвали затримання білоруського журналіста Протасевича "черговою атакою на свободу слова" та закликали його звільнити. А президент Зеленський доручив підготувати рішення про припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю.
  • Міжнародна організація цивільної авіації заявила, що не закриватиме повітряний простір над Білоруссю після примусової посадки літака Ryanair та затримання Протасевича. Водночас низка авіакомпаній вже посилає свої літаки в обхід.
  • ЄС зупинив інвестиційну допомогу для Білорусі, а увечері 24 травня Рада ЄС офіційно заборонила білоруським авіакомпаніям літати в країни Європи та закликала звільнити Протасевича і Сапегу.
  • Президент США Джозеф Байден засудив вимушену посадку літака в Мінську і затримання активіста Романа Протасевича і назвав інцидент "прямим порушенням міжнародних норм".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок