На Миколаївщині створюють причорноморський кластер "Скіфський Всесвіт"

На Миколаївщині створюють причорноморський кластер "Скіфський Всесвіт"

На Миколаївщині створюють причорноморський кластер "Скіфський Всесвіт"
Колаж — Єлизавети Усатенко

46 краєзнавців, художників, народних ремісників, популяризаторів традиційної кухні, виноробства, організаторів тематичних фестивалів з Миколаєва та восьми громад області створюють причорноморський кластер "Скіфський Всесвіт". Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповів куратор "Школи креативного туризму" Михайло Золотухін.

Культура, мистецтво та історична спадщина Миколаївщини мають об’єднатися у кластер "Скіфський Всесвіт". Творчий пошук для формування кластеру відбувся під час поглибленого дев’ятиденного тренінгу "Школи креативного туризму", який відбувся у приміщенні музею археології Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського.

Випускниками Школи були сформовані три сфери кластеру:

  • гастрономія та кулінарні практики;
  • ремесла та образотворче мистецтво;
  • людина та Всесвіт: подієвий туризм, заходи активного туризму з використанням надбань, знань, традицій українського народу.

За словами куратора школи Михайла Золотухіна, це перші паростки проєкту "Школа креативного туризму" — це україно-грузинський проєкт, що підтримується Європейським союзом. Він реалізується протягом 2021-2022 років, а зараз відбувається захист дипломних робіт.

Найкращі стартапи, представлені випусками школи, можуть отримати фінансування з боку банків, міжнародних інвесторів тощо.

Читайте також: "Через два тижні "Казка" прийматиме дітей ‒ заступник Миколаївського міського голови"

Захист дипломних робіт та апробація інших проєктів продовжуються. Керівник археологічної експедиції городища "Дикий Сад" Кирило Горбенко, а також експерти-коучі, допомагають перетворити проєкти в туристичний продукт.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

На початок