У столичному Міжнародному виставковому центрі 29 травня відкрився перший в Україні центр вакцинації проти коронавірусу.
Як повідомляє кореспондентка Суспільного, у Центрі робитимуть щеплення киянам вакциною китайського виробництва CoronaVac, які зареєструвалися у додатку "Дія". Їм має надійти дзвінок або СМС-повідомлення з вказанням дати та часу проведення процедури.
За словами директорки Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентини Гінзбург, на території комплексу площею приблизно 6 тисяч квадратних метрів працюватиме 20 бригад вакцинації. Одна бригада спроможна вакцинувати щонайменше сто осіб.
"Вакцинальний центр починає працювати на вихідних і в залежності від кількості вакцин, від категорії, будуть проведені вакцинації", – сказала вона.
Гінзбург повідомила, що всього було зателефоновано 8 тисячам громадян, які залишили заявки у додатку "Дія", з пропозицією прийти на щеплення. З цієї кількості близько 800 осіб отримали дозу антикоронавірусного препарату, ще 560 осіб погодилися прийти на щеплення цими вихідними. Кандидатів на щеплення обирають згідно з рекомендаціями МОЗ залежно від категорії.
"Саме зараз, після того, як Київ отримав CoronaVac, було запропоновано, окрім співробітників санаторно-курортного комплексу, Держспецзв'язку, паливно-енергетичного комплексу, в тому числі (робити щеплення - ред.) з програми "Дія". Тобто це чіткі рекомендації Міністерства охорони здоров'я, які ми виконуємо", – зазначила директорка профільного Департаменту КМДА.
Зранку на щеплення прийшло понад сто людей.
Одна з перших відвідувачок Центру, жителька Луганщини каже, що записалася на щеплення не через "Дію", а через "гарячу лінію" уряду.
"Вчора вранці якась жіночка зателефонувала і приємним голосом запросила на щеплення. Сподіваюсь, що не захворію", – каже жінка.
Вона розповіла, що через пандемію коронавірусу та карантин не відвідувала домівку в Луганській області з 2014 року.
Інший відвідувач Ілля розповів, що вакцинація розпочинається о 10:00, але прийшов туди раніше щоб зайняти чергу. Каже, що записався на щеплення ввечері 28 травня годин тому через додаток "Дія", але дзвінка-запрошення не отримав.
"Я не хворів (на коронавірус - ред.). Це (щеплення) відкриє можливості насолоджуватися життям частіше, наприклад, піти на рейв, дискотека така, потанцювати. А поки карантин, ізоляція, нам треба дотримуватися усіх обмежень", – зазначив киянин.
Медпрацівниця Марія Головчук розповіла, що вакцина CoronaVac зберігається у спеціальних сумках-холодильниках із дотриманням холодового ланцюга. За день 29 травня лише одна бригада планує прищепити сто осіб. Надалі кількість щеплень залежатиме від кількості охочих. Центр вакцинації працюватиме з 10:00 до 18:00. Для отримання щеплення при собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код. Паралельно щеплення проводитимуть в амбулаторіях сімейної медицини.
"Процедура дуже проста: після реєстрації та огляду лікаря пацієнт підходить до маніпуляційного столу, де буде проведено щеплення від коронавірусу", – розповіла медпрацівниця.
Одразу після вакцинації людей відправляють у пункти очікування, де за ними пів години спостерігатимуть лікарі, а потім їм видають довідку про вакцинацію.
Окрім Києва, центри вакцинації відкриють в Одесі та Львові. Зокрема, львівський центр почав роботу 29 травня на території "Арена Львів", а одеський запрацює 30 травня. За даними МОЗ, щеплення у таких центрах відбуватиметься із дотриманням усіх санітарних та протиепідемічних вимог. Крім того, в них передбачені місця для внесення даних, проведення щеплення та очікування після нього.
Що відомо
- За даними мера Києва Віталія Кличка, усього у столиці буде використано 20 640 доз для щеплення паралімпійців, працівників санаторно-курортних зон та мешканців міста, які записалися до листа очікування через додаток "Дія".
- 63% українців готові зробити щеплення проти коронавірусу, якщо матимуть таку можливість.
- Побічні ефекти після вакцинації зафіксували у менше ніж 1% з-поміж мільйона щеплених проти COVID-19 українців.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!