Будівлі Довженко-Центру виставили на приватизацію. Інституції загрожує банкрутство

Будівлі Довженко-Центру виставили на приватизацію. Інституції загрожує банкрутство

Будівлі Довженко-Центру виставили на приватизацію. Інституції загрожує банкрутство

Два з чотирьох корпусів Довженко-Центру виставили на приватизацію, що призведе до втрати основного джерела доходу. Колектив звинувачує Мінкульт у намірі довести інституцію до банкрутства.

Як йдеться в заяві Довженко-Центру, про це рішення колектив дізнався 1 червня, коли отримав листа від Фонду держмайна України.

"Раніше, 28 квітня 2021 року ФДМУ звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням надати згоду або обґрунтоване заперечення проти приватизації будівель. Попри те, що МКІП був повідомлений про намір Центру використовувати один із корпусів для розміщення фільмо-, музейного та архівного фондів Центру, міністерство надало мовчазну згоду на приватизацію будівель, дохід від здачі в оренду яких приносить 50 відсотків річного валового доходу Центру та складає близько 15 млн грн на рік", - йдеться в заяві.

На думку команди, разом з рішенням суттєво зменшити фінансову підтримку Центру в 2021 році (з 10,0 до 7,8 млн), згоду МКІП на приватизацію будівель Центру, які є основним джерелом його доходу, важко трактувати інакше, ніж намір доведення інституції до банкрутства.

Минулого тижня колектив інституції направив листи з проханням скасувати ці накази до Міністерства культури та інформаційної політики, Фонду державного майна України, Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Проте досі не отримав відповіді.

Довженко-Центр вимагає Мінкульт та персонально Олександра Ткаченка втрутитись у ситуацію, що склалася, та запобігти ймовірному банкрутству культурної інституції.

Що відомо

  • 18 березня у Івана Козленка, який очолював Довженко-Центр з 2014 року, закінчилась каденція. Він повідомив, що не буде подаватися на посаду директора знову, пояснивши це так: "Зважаючи на політичні та інші процеси, що відбувалися навколо Центру за останній рік, моя присутність на цій посаді може радше зашкодити інституції, аніж допомогти".
  • 15 квітня конкурсна комісія обрала нову голову "Довженко-Центру". Найбільшу шість голосів отримала Олена Гончарук, яка до цього була керівницею освітніх програм Музею кіно при Довженко-Центрі.
  • Пізніше з'явилася інформація, що цим рішенням незадоволений міністр культури Олександр Ткаченко. Про це повідомив Іван Козленко, після того, як Ткаченко звернувся до членів конкурсної комісії з добору керівника Довженко-Центру з проханням повторно заслухати одного з кандидатів на посаду – колишнього російського бізнесмена і громадянина Канади Олексія Душутіна.
  • У відповідь голова конкурсної комісії Ірина Подоляк заявила, що конкурс відбувся без порушень. Проте Душутін вирішив оскаржувати рішення комісії в суді, наказ про призначення Олени Гончарук на посаду директора Довженко-Центру досі не підписаний. Вона продовжує роботу як в.о.
  • У своїх заявах Олена Гончарук та колектив Довженко-Центру неодноразово натякав на упереджене ставлення Міністерства культури та інформаційної політики.

Читайте також

Конфлікт між Довженко-Центром та УКФ — що відбувається з цьогорічним конкурсом на гранти

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше