Міністр Ткаченко незадоволений вибором генерального директора Довженко-Центру

Міністр Ткаченко незадоволений вибором генерального директора Довженко-Центру

Міністр Ткаченко незадоволений вибором генерального директора Довженко-Центру Facebook О. Ткаченка

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко незадоволений вибором генерального директора Національного центру Олександра Довженко, яким 15 квітня обрали Олену Гончарук. Про це повідомляє чинний директор Центру Іван Козленко в своєму Facebook.

За повідомленням, Ткаченко звернувся з листом до членів конкурсної комісії з добору керівника Довженко-Центру з проханням повторно заслухати одного з кандидатів на посаду – колишнього російського бізнесмена і громадянина Канади Олексія Душутіна, про якого ми детальніше писали в одному з матеріалів про кандидатів на посаду.

Душутін вважає, що його права порушили через участь у конкурсі на посаду директора Довженко-Центру в онлайн форматі. Як випливає з листа міністра Ткаченка, Душутін не міг бути присутнім в приміщенні Мінкульту під час конкурсу, оскільки як громадянин Канади мав отримати дозвіл СБУ, до якого звертатись особі, що перебуває в міжнародному розшуку.

Втім, як зазначає Козленко, це не завадило кандидату передати в Мінкульт свою заяву. "Що відбувається? Міністр Ткаченко власноруч намагається скасувати конкурс, результати якого його (а також ляльководів з ОП), слід розуміти, не влаштовують", – додає Козленко.

Голова конкурсної комісії на виборах нового директора Довженко-Центру Ірина Подоляк розповіла, як відбувалися вибори та прокоментувала листа міністра Ткаченка.

"Це 21 століття — як і пан Душутін, один з член комісії був онлайн. Це не є заборонено законом. Головне, що прописано — це має відбуватися публічно і прозоро", – за словами Подоляк, немає жодних правових підстав визнавати результати конкурсу недійсними, – "Якщо пан Душутін вважає, що це не так — він може оскаржувати рішення комісії в суді".

Читайте також

Спочатку Держкіно, тепер УКФ. Чи справді влада перетягує контроль над культурними інституціями

"Атака на культурні інституції": спільнота висунула вимоги

Майбутня очільниця Довженко-Центру Олена Гончарук: "Важливо втриматися і відбити всі загрози"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше