ООН заявила про загрозу зникнення Великого Бар'єрного рифу. Австралія оскаржуватиме цей висновок

ООН заявила про загрозу зникнення Великого Бар'єрного рифу. Австралія оскаржуватиме цей висновок

ООН заявила про загрозу зникнення Великого Бар'єрного рифу. Австралія оскаржуватиме цей висновок
. Ілюстративне фото: pixabay

Організація об'єднаних націй заявила, що стан Великого Бар'єрного рифу погіршився до такої міри, що повинен бути внесений до списку об'єктів всесвітньої спадщини "в небезпеці". Уряд Австралії виступив проти цього, пише CNN.

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО рекомендував внесення рифу до списку, визнавши кліматичну кризу рушійним фактором руйнування найбільшого у світі коралового рифу. Він закликав Австралію терміново боротися з погрозами, пов'язаними зі зміною клімату.

Голосування з цього питання відбудеться на засіданні комітету у Китаї в наступному місяці.

Окрім цього комітет ЮНЕСКО заявив, що "прогрес уряду з пом'якшення наслідків зміни клімату на риф – був недостатнім" і вимагає "сильніших і чітких зобов'язань щодо невідкладної протидії наслідкам зміни клімату".

Міністерка охорони навколишнього середовища Австралії Сассана Лей заявила, що уряд "рішуче виступить проти" цієї рекомендації, а також зазначила, що вони "приголомшені" цим кроком і звинуватила ЮНЕСКО у тому, що в організації попередньо запевнили, що риф не буде оголошений таким, що зникає. За її словами, уряд Австралії інвестує 3 мільярди доларів в захист рифів та буде оскаржувати таке рішення.

"Великий Бар'єрний риф – це найкращий керований риф у світі, і цей проєкт рекомендації зроблений без вивчення рифу з перших вуст та без останньої інформації", – зазначила Лей.

Великий Бар'єрний риф, що займає площу майже 345 тис. км², де мешкає понад 1500 видів риб і 411 видів твердих коралів, є життєво важливим для морської екосистеми. За даними Фонду Великого Бар'єрного рифа, він також щорічно вносить 4,8 мільярда доларів в економіку Австралії та підтримує 64 тис. робочих місць.

Проте з 2015 року він постраждав від трьох руйнівних масових знебарвлення, викликаних температурами океану вище середнього, оскільки спалювання викопного палива нагріває планету.

Що відомо

  • Найбільша екосистема коралових рифів у Великому Бар'єрному рифі в Австралії втратила понад половину своїх коралів з 1995 року через викликане зміною клімату потепління моря.
  • Через підвищення кислотності води та температури води, усі коралові рифи Світого океану можуть зникнути до 2100 року.
  • Європейський союз оголосив надзвичайну кліматичну ситуацію та зобов'язався за десять років знизити викиди в половину та розвивати проєкти зі стримування підвищення температури планети.
  • У 2020 році через шторми та повені внутрішньо переміщеними особами стали втричі більше людей, ніж через війну.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок