Вчені розповіли, коли планета втратить коралові рифи

Вчені розповіли, коли планета втратить коралові рифи

Вчені розповіли, коли планета втратить коралові рифи
David Clode

Через підвищення кислотності води та температури води, усі коралові рифи Світого океану можуть зникнути до 2100 року.

"До 2100 року все досить похмуро", — відзначив під час конференції "Науки про океан 2020" у Сан-Дієго біогеограф Рене Сеттлер з університету Гаваї Маноа, передає Phys.

Як прогнозують вчені 70-90% коралів зникнуть вже протягом наступних 20 років. Щоб стримати цей процес, науковці вирощують у лабораторії корали та замінюють ними ті, що відмирають.

До 2100 року місць, придатних для життя коралів, залишиться дуже небагато. Вирішальними факторами тут є температура та кислотність води. Як наголошують дослідники, корали найбільше страждають від забруднення довкілля.

"Спроба очистити пляжі — чудово, а спроба боротьби із забрудненням — фантастика. Нам потрібно продовжувати ці зусилля. Але ірешті-решт, боротьба зі зміною клімату — це дійсно те, проти чого ми маємо виступати, щоб захистити корали. — сказав Сеттер.

Теплі води змушують корали виділяти симбіотичні водорості, що живуть всередині них. Це призводить до вибілення коралів. У такому стані вони ще не мертві, але мають великий ризик померти.

Що відомо:

  • Європейський союз оголосив надзвичайну кліматичну ситуацію та зобов'язався за десять років знизити викиди в половину та розвивати проєкти зі стримування підвищення температури планети.
  • Останній рік декади, 2019, став другим найгарячішим роком за час вимірювань.
  • Викиди парникових газів у 2018 році перевищили середній показник за останні 10 років. Так, концентрація CO₂ досягла 407,8 пропромілле, тоді як у 2017 він склав 405,5.
  • Науковці з університетів США дослідили динаміку температурних змін океанів і з'ясували, що протягом останніх років відбулося їхнє рекордне нагрівання.
  • Нові наукові дослідження вивили, що в Гімалаях, зокрема в районі Евересту, почала поширюватись рослинність.
  • Згідно з результатами нового дослідження, опублікованими групою вчених з Колорадського університету в Боулдері, поступове підвищення рівня вуглекислого газу в атмосфері Землі через кліматичні зміни може призвести до зниження інтелектуальних здібностей у населення планети.
  • На кліматичній конференції Організації Об'єднаних Націй у Мадриді визначені три ключових завдання з порятунку планети протягом наступних 80 років.
  • Два невеликих острови в індонезійській провінції Південна Суматра зникли внаслідок підвищення рівня моря, спричиненого зміною клімату, тоді як чотири інших острови вже перебувають на межі зникнення.

Вибір редакції

На початок