Вчені розповіли, коли планета втратить коралові рифи

Вчені розповіли, коли планета втратить коралові рифи

Вчені розповіли, коли планета втратить коралові рифи
. David Clode

Через підвищення кислотності води та температури води, усі коралові рифи Світого океану можуть зникнути до 2100 року.

"До 2100 року все досить похмуро", — відзначив під час конференції "Науки про океан 2020" у Сан-Дієго біогеограф Рене Сеттлер з університету Гаваї Маноа, передає Phys.

Як прогнозують вчені 70-90% коралів зникнуть вже протягом наступних 20 років. Щоб стримати цей процес, науковці вирощують у лабораторії корали та замінюють ними ті, що відмирають.

До 2100 року місць, придатних для життя коралів, залишиться дуже небагато. Вирішальними факторами тут є температура та кислотність води. Як наголошують дослідники, корали найбільше страждають від забруднення довкілля.

"Спроба очистити пляжі — чудово, а спроба боротьби із забрудненням — фантастика. Нам потрібно продовжувати ці зусилля. Але ірешті-решт, боротьба зі зміною клімату — це дійсно те, проти чого ми маємо виступати, щоб захистити корали. — сказав Сеттер.

Теплі води змушують корали виділяти симбіотичні водорості, що живуть всередині них. Це призводить до вибілення коралів. У такому стані вони ще не мертві, але мають великий ризик померти.

Що відомо:

  • Європейський союз оголосив надзвичайну кліматичну ситуацію та зобов'язався за десять років знизити викиди в половину та розвивати проєкти зі стримування підвищення температури планети.
  • Останній рік декади, 2019, став другим найгарячішим роком за час вимірювань.
  • Викиди парникових газів у 2018 році перевищили середній показник за останні 10 років. Так, концентрація CO₂ досягла 407,8 пропромілле, тоді як у 2017 він склав 405,5.
  • Науковці з університетів США дослідили динаміку температурних змін океанів і з'ясували, що протягом останніх років відбулося їхнє рекордне нагрівання.
  • Нові наукові дослідження вивили, що в Гімалаях, зокрема в районі Евересту, почала поширюватись рослинність.
  • Згідно з результатами нового дослідження, опублікованими групою вчених з Колорадського університету в Боулдері, поступове підвищення рівня вуглекислого газу в атмосфері Землі через кліматичні зміни може призвести до зниження інтелектуальних здібностей у населення планети.
  • На кліматичній конференції Організації Об'єднаних Націй у Мадриді визначені три ключових завдання з порятунку планети протягом наступних 80 років.
  • Два невеликих острови в індонезійській провінції Південна Суматра зникли внаслідок підвищення рівня моря, спричиненого зміною клімату, тоді як чотири інших острови вже перебувають на межі зникнення.
На початок