Україна переходить до зони погодних катаклізмів. У Міндовкіллі пояснили, чим це загрожує

Україна переходить до зони погодних катаклізмів. У Міндовкіллі пояснили, чим це загрожує

Доповнено
Україна переходить до зони погодних катаклізмів. У Міндовкіллі пояснили, чим це загрожує
AP

Україна переходить до зони надвисоких температур і погодних катаклізмів через кліматичні зміни, що загрожує опустелюванням значних територій вже у найближчі 30-40 років.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

"Україна посідає 9-е місце у світі за площею орних земель, які займають майже 33 млн га. Понад 60% орних земель в Україні вкриті чорноземами. На жаль, маємо сумну статистику... Розораність земель України є однією з найвищих у світі та сягає трохи більше, ніж 54% території. Це призводить до значного розвитку деградаційних процесів", — повідомили у міністерстві.

Водночас 13 млн га сільськогосподарських угідь зазнають згубного впливу водної ерозії, понад 6 млн га земель систематично піддаються вітровій ерозії, а до 20 млн га охоплені пиловими бурями.

Читайте також: Близько чверті земель світу вже є непродуктивними. Що варто знати про день посухи

"За свідченням вчених, через кліматичні зміни Україна переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів. І вже у найближчі 30-40 років країні загрожує опустелювання великих територій", — зазначають у Міндовкілля і додають, що для України боротьба з опустелюванням та деградацією земель є одним з пріоритетних напрямків державної екологічної політики.

Зокрема для цього:

  • затвердили Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням до 2025 року;
  • створили Координаційну рада з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням.
Читайте також: Посухи та зсув природних зон. Як глобальні зміни клімату вплинуть на Україну

За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського, Україна приєдналася до процесу встановлення та реалізації добровільних національних завдань щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель.

"Така робота проводиться у рамках впровадження цілей сталого розвитку та конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням. Аби досягти нейтрального рівня деградації земель, маємо втілювати заходи зі стабілізації підвищення вмісту гумусу в ґрунтах", — зауважив чиновник.

Читайте також: Україна може стати кліматично нейтральною за 40 років — віцепрем'єрка

За даними проєкту "Акведук" Інституту світових ресурсів, найбільший ризик посухи у світі наразі мають Молдова та Україна. Середній та високий ризик посухи дослідники прогнозують для країн Близького Сходу, Північної Африки та Азії (у тому числі Індія та КНР).

Інститут зібрав дані про 138 країн світу і врахував інтенсивність посух, вразливість до них, водне навантаження, чисельність населення, врожайність та щільність великої рогатої худоби.

"Раніше Україна та її менший сусід постраждали від руйнівної посухи, яка значно зменшила врожайність. Проблема зміни клімату, щодо коригування температур та дощів, очевидна в багатьох частинах Східної Європи, які останнім часом перейшли до більш спекотного клімату", — йдеться у дослідженні.

Інститут світових ресурсів
Інститут світових ресурсів

Що відомо

  • 17 червня у світі щорічно відзначається встановлений рішенням Генасамблеї ООН від 1995 року Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою.
  • В останні десять років в Україні стали помітнішими процеси зміни клімату та розмиваються межі пір року.
  • 2020 рік був найтеплішим за всю історію спостережень в Європі, а останні шість років – найжаркішими у всьому світі.
  • Міжнародна енергетична агенція прогнозує різке зростання викидів CO2 і збільшення попиту на різні види палива у 2021 році через відновлення світової економіки після пандемії.
  • Всесвітня метеорологічна організація опублікувала звіт, за яким ключова глобальна температурна межа може бути досягнута в один з наступних п'яти років.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок