Україна може стати кліматично нейтральною за 40 років — віцепрем'єрка

Україна може стати кліматично нейтральною за 40 років — віцепрем'єрка

Україна може стати кліматично нейтральною за 40 років — віцепрем'єрка
Ілюстративне фото: pixabay

Україна може стати кліматично нейтральною країною через щонайменше 40 років — у 2060-2070 роках. Кліматична нейтральність означає, що викиди парникових газів в країні мають становити "0".

Про це заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина під час форуму "Україна 30. Екологія" 9 червня.

"Кліматична нейтральність стане фактором, який забезпечить прогрес і не зруйнує нашу планету. Тут важливе планування на десятиліття. У 2019 році ЄС встановив конкретну ціль досягнення кліматичної нейтральності — до 2050 року. Коли чисті викиди парникових газів мають досягнути "0", — нагадала Стефанишина.

За її словами, навіть для Європейського Союзу, який раніше за всі інші країни взяв курс на декарбонізацію і зелений перехід, це означає глибинну трансформацію всієї економіки, відмову не лише від економічно-індустріальних, а й правових рамок, які існували й випрацьовувалися ЄС до цього.

"З врахуванням пострадянського промислового спадку Україна встановила собі для такої ж мети інші терміни — 2060-й або навіть 2070-ті роки. Звісно, якщо будуть відповідні ресурси, технології, то може і раніше. Хтось скаже, що говорити про планування на 30-40 років наперед — це задовго", — припустила віцепрем'єрка.

Вона зазначила, що нині всі країни відновлюють свої економіки й після пандемії, але хибно думати, що можна жити за звичним сценарієм. Навіть у таких динамічних умовах Україна не може субсидувати у викопні джерела енергії, спрямовувати інвестиції на вуглецеве виробництво, будувати низькоенергоефективні будівлі, коли весь світ інвестує в нові кліматично дружні проєкти, підкреслила Стефанишина.

Читайте також: Посухи та зсув природних зон. Як глобальні зміни клімату вплинуть на Україну

Що відомо

  • В останні десять років в Україні стали помітнішими процеси зміни клімату та розмиваються межі пір року.
  • 2020 рік був найтеплішим за всю історію спостережень в Європі, а останні шість років – найжаркішими у всьому світі.
  • Всесвітня метеорологічна організація опублікувала звіт, за яким ключова глобальна температурна межа може бути досягнута в один з наступних п'яти років.
  • Верховна рада 1 червня підтримала у повторному другому читанні законопроєкт, який забороняє продаж пластикових пакетів з 2022 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок