Зміни клімату в Україні фіксують протягом останнього десятиліття – еколог

Зміни клімату в Україні фіксують протягом останнього десятиліття – еколог

Ексклюзивно
Зміни клімату в Україні фіксують протягом останнього десятиліття – еколог
Ілюстративне фото, Unsplash

В останні десять років в Україні стали помітнішими процеси зміни клімату та розмиваються межі пір року.

Про це Суспільному розповіла екологиня Людмила Циганок.

"Весна цього року має низьку середньодобову температуру, але не є аномальною. Раніше пори року в Україні були чітко розділені. Та протягом останнього десятиліття їх межі розмиваються. Осінь приходить пізно. Снігу в грудні найчастіше немає. А весна теж запізнюється. Одна з причин швидких кліматичних змін - неконтрольований викид парникових газів. А це впливає на загальносвітове зростання температури", – пояснила дослідниця.

Екологиня наголосила, що наслідком зміни клімату є зменшення площі лісів в Україні, що може мати наслідком дефіцит води.

"Інший фактор — знищення рослинності та зменшення біорізноманіття. Ми бачимо, як Україна стрімко втрачає ліс. Ми знаємо, що ліс має здатність акумулювати викиди і дещо пригальмовувати зміни клімату. Ми повністю безгосподарно витрачаємо воду. Вода — це також чинник, який впливає не стільки на зміну клімату, як на адаптацію таких змін. Якщо буде змінюватись температура на планеті, то води буде все менше", – повідомила Циганок.

Всі ці процеси прямо позначаться на економіці України, в першу чергу – на сільському господарстві.

“Найбільше на господарську діяльність впливає стан клімату. Наприклад, зменшення водності. Посуха призводить до значних економічних втрат. Зменшення родючості ґрунту. Втрачається гумус, а це означає, що аграрії недозберуть врожай. Недоотримають прибутку”, — зазначила екологиня.

Що відомо

  • 2020 рік був найтеплішим за всю історію спостережень в Європі, а останні шість років – найжаркішими у всьому світі.
  • Міжнародна енергетична агенція прогнозує різке зростання викидів CO2 і збільшення попиту на різні види палива у 2021 році через відновлення світової економіки після пандемії.
  • Кліматологи заявили, що в Атлантичному океані спостерігається сповільнення Атлантичної меридіональної перекидної циркуляції, яка впливає на Гольфстрім. За їхніми словами, це може призвести до екстремальних погодних змін у Європі та підвищення рівня морів.
  • Британська Кембриджська комісія з питань сталого розвитку щодо масштабних змін у поведінці заявила, що багаті люди світу повинні радикально змінити свій спосіб життя, щоб впоратися зі зміною клімату.
  • Науковці з'ясували, що занадто раннє цвітіння сакури є ознакою кліматичних змін та дестабілізацію природних екосистем.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок