Три автори презентували книгу про участь Миколаєва у подіях Кримської війни

Три автори презентували книгу про участь Миколаєва у подіях Кримської війни

Три автори презентували книгу про участь Миколаєва у подіях Кримської війни Оригінальна

У Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація книги трьох авторів про участь Миколаєва у подіях Кримської війни у 1853 – 1856 роках.

Робота над книгою "Миколаїв у Східній (Кримській) війні 1853-1856 років" тривала три роки. Співавтор, історик Євген Горбуров, каже: "Мета наукового видання: показати правдиві факти Східної війни".

- Так вийшло, що всі лаври цієї війни, не дивлячись на те, що вона була програна в Російській імперії, дісталися місту Севастополь, і незаслужено наше з вами славне місто Святого Миколая, місто Миколаїв, воно було обійдене істориками, дослідниками, як вітчизняними, так і зарубіжними. Ми спробували в нашій книзі відновити справедливість і надати статус незвичайного міста, яке брало участь у цій війні. Хоча в Миколаєві не прозвучало жодного бойового пострілу, але те, що лягло на плечі містян, те, що лягло на плечі міської влади, військових командирів, заслуговує дуже пильної і шанобливої уваги, - каже Євген Горбуров.

Для написання книги автори використовували матеріали з Державного архіву області. У книзі 313 документів, що об’єднують події Кримської війни та Миколаїв. Вони систематизовані та об’єднані у 12 тематичних розділів.

Співавторка книги Лариса Левченко каже: "Це документи, які зберігаються виключно в Державному архіві Миколаївської області , вони датуються серединою 19 століття і авторами їх, скажімо так. Справжніми авторами є ті люди, які їх складали ще понад 150 років тому. Тому ми вже є такі собі автори-укладачі. Але в чому цінність такої роботи? Така робота стає основою для подальших наукових досліджень, тому що немає джерел – немає історії".

Співавторка книги Катерина Беляєва родом із Миколаєва, зараз проживає в Росії. У книзі використала документальні свідчення подій з архівів Москви та Санкт-Петербургу.

Співавторка книги Катерина Беляєва каже:

- Саме за станом миколаївських госпіталів, що тут відбувалося. Два військових медики з Санкт-Петербургу були в цей час сюди спрямовані. У них є дуже хороший опис самого міста, що тут було, яким був стан військових госпіталів, де розташовувалися. Ось цю інформацію вдалося дістати нам, вона присутня в нашому виданні.

Книга російсько-англійська. Вийшла накладом 1000 примірників у видавництві "Іліон". Вартість однієї – 450 гривень. Зі змістом вже встиг ознайомитися Сергій Росляков. Ділиться враженнями: "Дуже цікава книжка. Вона про нашу історію, про наше місто. Там багато до цього невідомих сторінок історії – це дуже важливо і для міста, і для громадян, які в ньому мешкають сьогодні. Книжка чудово надрукована і там є ще одна така родзинка, там є вперше надрукований пейзаж набережної Миколаєва 1830 року. Це дуже раннє зображення миколаївського краєвиду. Із собором Адміралтейським, з елінгами, з вітрильниками".

Декілька книг подарують миколаївським бібліотекам.

Авторка - Світлана Кльосова, оператор - Василь Філімон.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди