Українка зняла фільм про незаконний видобуток дорогоцінного каміння на Шрі-Ланці

Українка зняла фільм про незаконний видобуток дорогоцінного каміння на Шрі-Ланці

Українка зняла фільм про незаконний видобуток дорогоцінного каміння на Шрі-Ланці

Українська режисерка Ксенія Бугрімова зняла короткометражний фільм про незаконний видобуток дорогоцінного каміння на Шрі-Ланці. Фільм називається "Неограновані". Під час ефіру на Радіо Культура режисерка розказала, що сподівається на фестивальне життя стрічки, а також планується закрита прем’єра фільму в Україні.

Ідея зняти кіно на Шрі-Ланці виникла не випадково. У березні 2020 року Ксенія перебувала на острові зі знімальною групою для іншої стрічки, однак почався карантин.

"Ми не знали, що робити далі, коли саме повернемося до України, що буде з нами, що буде взагалі з індустрією, – ніхто тоді не розумів, що сталося. Всі сиділи по домівках, а коли кіношника зачинити в чотирьох стінах, чекайте якогось кіно. У чернетках свого айфону я знайшла історії, які записувала багато років, які мене дуже цікавлять, турбують і одна з них – така собі сучасна історія Будди. Про хлопчика, який ріс в закритому просторі, а потім зіткнувся з іншим життям, і це змінило його світогляд", – розказала режисерка.

За її словами, герой її фільму – хлопчик, в якого є жорстокий батько родом з Радянського Союзу. Тож у нього інші принципи і ставлення до життя, ніж у дітей, які народжуються зараз.

"Мій син повинен бути хижаком, леопардом, швидким, безжальним. А ти мені якогось хом'яка народила", – говорить у фільмі батько своїй дружині.

"Тож про це в мене короткометражна робота, а нелегальний видобуток дорогоцінного каміння – це передісторія, тло, на якому все відбувається, – сказала Ксенія.

Проблема нелегального видобутку дорогоцінного каміння існує на Шрі-Ланці. Усі люди, які знялися у фільмі "Неограновані" у ролі робітників, – не актори, а видобувачі каміння у реальному житті.

"У мене був прямий доступ до таких місць і людей, бо в мене чоловік зі Шрі-Ланки. Наші шрі-ланкістські родичі допомогли нам, щоб показати іншу Шрі-Ланку – Шрі-Ланку, яку не бачать туристи", – сказала режисерка.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше