Аксьонов офіційно став депутатом Ради. Депутати просять перевірити наявність у нього громадянства РФ

Аксьонов офіційно став депутатом Ради. Депутати просять перевірити наявність у нього громадянства РФ

Аксьонов офіційно став депутатом Ради. Депутати просять перевірити наявність у нього громадянства РФ
Суспільне

На пленарному засіданні Верховної ради 19 травня Андрій Аксьонов, колишній міський голова Добропілля, якого підозрюють у наявності російського громадянства, склав присягу народного депутата.

Частина депутатів заблокувала трибуни, тому Аксьонов складав присягу з місця, під крики "Ганьба!".

Перший заступник Голови Верховної ради Руслан Стефанчук розповів, що він надав запит до Апарату Верхової ради України, щоб дізнатись чи є юридичні перепони для складання присяги Андрієм Аксьоновим. Офіційно таких підстав не було.

Заступниця голови Верховної ради Олена Кондратюк, також виступила після присяги.

"Це публічний запит до голови СБУ, чи дійсно пан Аксьонов має паспорт громадянина Росії. Ми просимо дати офіційне роз'яснення", – заявила вона.

Нагадаємо, що правоохоронці звинувачували мера Добропілля в тому, що він підписував табелі обліку робочого часу з неправдивою інформацією про відпрацьовану ним кількість годин. Таким чином він намагався приховати свою регулярну відсутність на роботі та поїздки в анексований Крим.

Доповнено:

Після складння присяги Андрій Аксьонов поспілкувався з журналістами і зявив, що "Наявність громадянство може довести тільки наявність паспорту. Хтось бачив мій паспорт? Немає паспорта, немає громадянства."

Що відомо

  • 21 квітня міський голова Добропілля Андрій Аксьонов достроково склав свої повноваження.
  • 28 березня пройшли проміжні вибори народних депутатів в одномандатних виборчих округах №50 в Донецькій області та №87 в Івано-Франківській області.
  • Центральна Виборча Комісія за результатами виборів на 50 виборчому окрузі встановила перемогу Андрія Аксьонова.
  • На дострокових виборах до Верховної Ради у 2019 році перемогу на ОВК №50 перемогу отримав Руслан Требушкін. На місцевих виборах у 2020 році він балатувався на посаду міського голови Покровська від партії "За майбутнє". Требушкін переміг з 35,62% (7 929 голоси), обігнавши Дмитра Артьомова з ОПЗЖ, який набрав 27,79% (5 688 голосів), та склав повноваження народного депутата.
  • 22 грудня 2020 року ЦВК призначила проміжні вибори народного депутата на ОВК №50.
  • Центральна виборча комісія зареєструвала 19 кандидатів в народні депутати на проміжних виборах до Верховної Ради на окрузі №50.

Читайте нас у Telegram: усі новини Донбасу

На початок