ЦВК знає про подвійне громадянство Аксьонова, але не має права зняти його з виборів

ЦВК знає про подвійне громадянство Аксьонова, але не має права зняти його з виборів

ЦВК знає про подвійне громадянство Аксьонова, але не має права зняти його з виборів
Андрій Аксьонов. Фото: Добропільська міська рада

Центральна Виборча Комісія за результатами виборів на 50 виборчому окрузі встановила перемогу Андрія Аксьонова.

Про це повідомляє ЦВК.

"В одномандатному виборчому окрузі № 50 народним депутатом України обрано Андрія Аксьонова. За нього проголосувало 19 949 виборців - 64%. Комісія приймає рішення щодо реєстрації обраної особи народним депутатом України", - сказано у повідомленні.

ЦВК наголошує, що може скасовувати реєстрацію кандидата лише на законних обставинах. Питання скасування реєстрації Аксьонова в народні депутати України розглядали у суді. І суд не знайшов підстав для скасування реєстрації кандидата.

У відомстві додають, що немає механізму скасування реєстрації кандидата у якого виявлено громадянство іншої держави, поки він є громадянином України. За законом якщо людина добровільно отримує паспорт іншої країни, її українське громадянство може бути припинене. Після цього кандидат не зможе брати участь у виборах. Проте ці питання повинні вирішувати інші державні органи, а не ЦВК.

ЦВК додає, що комісія пропонувала вирішити цю проблему і додати у "Виборче законодавство" пункт, згідно з яким ЦВК зможе знімати кандидатів за зверненням СБУ щодо сепаратистської, терористичної та іншої діяльності кандидата. Але цей механізм міг призвести до зловживання і тому був відхилений.

Наразі Рада національної безпеки і оборони України видала окремим державним органам завдання, задля врегулювання на законодавчому рівні заборони на участь у виборах осіб із подвійним громадянством.

Що відомо

  • У 2017 році було проведено розслідування про те, як Аксьонов отримав російський паспорт. Нардеп Дмитро Лубінец надав документальні підтвердження того, як влітку 2014 року Андрій Аксьонов виїхав до анексованого Криму, де подав до окупаційної адміністрації заявку на отримання громадянства РФ.
  • 22 грудня 2020 року ЦВК призначила проміжні вибори народного депутата на ОВК №50.
  • Центральна виборча комісія зареєструвала 19 кандидатів в народні депутати на проміжних виборах до Верховної Ради на окрузі №50.
На початок