Миколаївські вчителі долучилися до "Європейської хмари відкритої науки"

Миколаївські вчителі долучилися до "Європейської хмари відкритої науки"

Миколаївські вчителі долучилися до "Європейської хмари відкритої науки"
Суспільне Миколаїв

У 2021 році школа №57 ім. Т. Шевченка стала першою в Миколаївській області, яку включили до Центру українсько-європейського наукового співробітництва. Про це в програмі "Радіодень" розповів директор Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 57 ім. Т. Г. Шевченка Андрій Малахов.

"У 2012 році з’ясували, що більшість електронних джерел, де є ті чи інші посилання, не відтворюються. Тому виникла потреба створити таку відкриту "хмарну" наукову базу, щоб всі вчені Європи могли вільно користуватися цими джерелами. Щоб зберігали власні дані та мали доступ до даних із інших дисциплін. І щоб авторські права були захищені", — розповів Андрій Малахов.

Миколаївські вчителі долучилися до "Європейської хмари відкритої науки"
Суспільне Миколаїв

У 2020 році завершилася Рамкова програма з досліджень та інновацій Європейського Союзу "Горизонт 2020". У 2021 році розпочали нову програму "Горизонт Європа", до якої Україна ще не входить. Аби приєднатися до програми потрібно виконати кілька завдань. Зокрема, йдеться про розширення представництва в Європейському дослідницькому просторі (European Research Area, ERA), долучившись до Відкритої хмари європейської науки (European Open Science Cloud, EOSC).

"Ця платформа об’єднує науковців усієї Європи. Тому важливо, щоб в умовах пандемії українські дослідники також могли скористатися досягненнями європейської науки. Це можливість наживо обмінюватися думками, напрацюваннями, досвідом", — сказав Андрій Малахов.

Читайте також: "Єврокомісія розробила законопроєкт про захист від штучного інтелекту"

У 2021 році школа №57 ім. Т. Шевченка стала першою в Миколаївській області, яку включили до Центру українсько-європейського наукового співробітництва. Це дало можливість публікувати наукові статті вчителів школи в збірках європейських університетів.

"Хоча Україна ще не приєдналася до "Відкритої хмари європейської науки", але на рівні школи ми вже робимо перші кроки. Наші публікації є, наприклад, у збірках наукових праць у Кембриджі й Венеції. Ці статті мають індекс DOI — digital object identifier", — розказав Андрій Малахов.

DOI — це цифровий ідентифікатор об’єкта, який захищає авторські права й зберігається на серверах. Навіть якщо зникає той чи інший сайт, де було посилання, DOI завжди зберігається. Тому в будь-який час можна звернутися до першоджерела.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

На початок