25 держав та ЄС висловили занепокоєння дискримінацією ЛГБТ-спільноти в Україні

25 держав та ЄС висловили занепокоєння дискримінацією ЛГБТ-спільноти в Україні

25 держав та ЄС висловили занепокоєння дискримінацією ЛГБТ-спільноти в Україні
Facebook

Посольства 25 держав та делегації Європейського Союзу і дорадчої місії Європейського Союзу висловили занепокоєння через дискримінацію ЛГБТ-спільноти в Україні.

Спільна заява була оприлюднена посольством Великої Британії в Україні.

Документ підписали представники посольств Австралії, Австрії, Бельгії, Канади, Кіпру, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Ізраїлю, Італії, Литви, Мальти, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Португалії, Словенії, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Великої Британії, США та від імені Канадської поліційної місії в Україні, Делегації Європейського Союзу і Дорадчої місії Європейського Союзу.

“Україна досягла помітного поступу вперед щодо визнання і захисту прав людини, але ця робота залишається незавершеною. Ми занепокоєні повідомленнями від захисників прав людини про випадки нетолерантності, дискримінації і нападів на активістів ЛГБТКІ і відсутність притягнення до відповідальності за ці злочини”, – йдеться у заяві.

Поруч з тим, у документі зазначено, що реформа Національної поліції України продемонструвала позитивні тенденції в питаннях поваги до прав людини при захисті закону і правопорядку в Україні, однак продовження всеохоплюючої реформи правоохоронних органів і судової системи є необхідним для того, щоб надати кожному відчуття безпеки, справедливості і правосуддя.

“Ми закликаємо владу України продовжувати реформи і забезпечити існування рівних прав і можливостей для усіх без дискримінації. Ми вітаємо недавнє схвалення нової версії Національної стратегії з прав людини; проте ми продовжуємо закликати Україну повністю імплементувати цю стратегію і план дій, зокрема зробивши додаткові кроки для втілення анти-дискримінаційних заходів щодо ЛГБТІК-людей”, – наголошуєтся у документі.

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запровадив посаду спеціального представника з питань прав ЛГБТ.
  • У Великій Британії військовослужбовцям, звільненим через сексуальну орієнтацію, дозволили повернути собі отримані раніше медалі за службу.
  • У Тайвані визнали дійсним одностатевий шлюб пари з регіону, де він заборонений.
  • Парламент Швейцарії підтримав ініціативу "Шлюбу для всіх", за якою одностатевим парам дозволяється одружуватися на території країни. Крім того, парламент дозволив лесбійським парам заводити дітей, надавши їм доступ до донорської сперми.
  • 40% представників ЛГБТ-спільноти зазнали цькувань на території Європейського Союзу через сексуальну орієнтацію протягом року.
  • Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок