Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заснував посаду спеціального представника з питань прав ЛГБТ. Цей пост обійме член Палати лордів британського парламенту Нік Герберт.
Про це повідомила канцелярія британського прем’єра.
"Я завжди був надзвичайно гордий тим, що живу в країні, яка є однією з найпрогресивніших і ліберальних у питанні прав ЛГБТ. Можливість любити того, кого хочеться, – це ключова британська цінність і важливий елемент будь-якої демократії", – заявив Джонсон.
Зазначається, що Герберт буде займатися захистом прав ЛГБТ-спільноти всередині країни та за кордоном, а також буде одним з організаторів міжнародної конференції "Бути собою – це безпечно", яка відбудеться в Лондоні у 2022 році.
Сам Герберт наголосив, що прихильний справі просування прав ЛГБТ у світі, а також із нетерпінням чекає на те, щоб продовжити займатися цим в новому амплуа. Він був членом палати громад від Консервативної партії з 2005 по 2019 рік. У 2020 році Джонсон запропонував присвоїти Герберту титул барона Саут-Даунского, після чого він став довічним членом палати лордів. З 2009 року новопризначений спецпредставник з прав ЛГБТ перебуває у шлюбі з адвокатом Джейсоном Ідсом.
Що відомо
- У Великій Британії військовослужбовцям, звільненим через сексуальну орієнтацію, дозволили повернути собі отримані раніше медалі за службу.
- У Тайвані визнали дійсним одностатевий шлюб пари з регіону, де він заборонений.
- Парламент Швейцарії підтримав ініціативу "Шлюбу для всіх", за якою одностатевим парам дозволяється одружуватися на території країни. Крім того, парламент дозволив лесбійським парам заводити дітей, надавши їм доступ до донорської сперми.
- 40% представників ЛГБТ-спільноти зазнали цькувань на території Європейського Союзу через сексуальну орієнтацію протягом року.
- Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!