Найстаріше у світі наскельне мистецтво може зникнути через кліматичну кризу – дослідження

Найстаріше у світі наскельне мистецтво може зникнути через кліматичну кризу – дослідження

Найстаріше у світі наскельне мистецтво може зникнути через кліматичну кризу – дослідження MAXIME AUBERT

Найстаріше у світі наскельне мистецтво незабаром може зникнути через кліматичну кризу. Про це свідчить нове дослідження, яке вивчає вплив екстремальної спеки на поверхню печер Сулавесі.

Як повідомляє видання Artnews, понад 300 унікальних печер в районі індонезійського острова Сулавесі перебувають під загрозою винищення. Цей район є одним з найбільш чутливим до атмосферних змін на нашій планеті. Тут весь час чергуються дуже суха погода та мусони, через що давні малюнки на стінах печер почали відлущуватися.

"Постійна кристалізація солі пошкоджує поверхню вапняку всередині печер, тим самим утворюючи тріщини на їхній поверхні", пояснюють вчені.

Цю теорію підтвердили місцеві мешканці, які сказали, що за останні десятиліття втрачено більше творів давнього мистецтва, ніж будь-коли на їхній пам'яті.

Малюнки на стінах печер Сулавесі вчені вперше виявили у другій половині двадцятого століття. Зокрема, тут збереглося найстаріше у світі зображення тварини — бородавчастої свині, — якому щонайменше 45 500 років. Також саме у цих печерах знаходиться ручний трафарет, виготовлений понад 39 900 років тому, і те, що дослідники описують як "найдавнішу відому сюжетну історію в доісторичному мистецтві". Це малюнок, на якому зафіксовані сцени полювання.

Не всі печери досі є дослідженими. Щороку історики знаходять там нові й нові наскельні малюнки. Але через темпи змін клімату є ризик так ніколи й не побачити деякі з них.

Читайте також

Інтерпол створив мобільний застосунок, який ідентифікує викрадені твори мистецтва

Будівельна бригада випадково знайшла давно загублені фрески епохи Відродження

Німеччина поверне Нігерії артефакти "бенінської бронзи"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше