Німеччина поверне Нігерії артефакти "бенінської бронзи"

Німеччина поверне Нігерії артефакти "бенінської бронзи"

Німеччина поверне Нігерії артефакти "бенінської бронзи"
bundesregierung.de

Музеї Німеччини 29 квітня дійшли згоди про початок повернення у 2022 році до Нігерії так званої "бенінської бронзи" — історичних артефактів, вивезених Великою Британією з Африки наприкінці XIX століття.

Про це стало заявив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас.

"Той факт, що нині нам вдалося узгодити графік повернення предметів з музеями та їх спонсорами, є переломним моментом у наших підходах з колоніалізмом. Ми інтенсивно працюємо місяцями, щоб створити основу для цього", — зазначив міністр.

Читайте також: Артефакт за 100 тисяч євро. В магазині Брюсселя знайшли викрадену римську статую

Як повідомляє DW, експерти німецьких музеїв і представники влади Німеччини та Нігерії прийшли до угоди, що повернення предметів мистецтва, вивезених з Африки в XIX столітті, почнеться в 2022 році.

За словами уповноваженої уряду ФРН з питань культури і ЗМІ Моніки Грюттерс, Німеччина хоче "у будь-якому випадку повернути культурні надбання, що знаходиться в німецьких музеях", а також домовитися з урядом Нігерії про можливі умови демонстрації об'єктів бенінського бронзи в ФРН.

Що відомо

  • Бенінська бронза — колекція з понад 1000 латунних пластинок з зображеннями палацу правителя Бенінського царства, межі якого не відповідають кордонам сучасних держав (палац знаходився на території сучасної Нігерії).
  • Артефакти були викрадені британськими військами під час експедиції 1897 року.
  • Близько 200 предметів були передані до Британського музею, інші опинилися у приватних колекціях.
  • "Бронзові" (тобто латунні) вироби зображують тварин, риб, людей і сцени придворного життя.
  • У 1950-1970-і роки Нігерія викупила у Британського музею близько 50 предметів і постійно звертається з проханням про повернення решти.
  • До бенінської бронзи відносять тисячі предметів мистецтва, створених близько XVI століття і які прикрашали королівський палац.
  • Кілька сотень об'єктів виявилися потім у Німеччині (Етнологічний музей у Берліні має у своїй колекції має близько 440 предметів).

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок