У Грузії 15 партій підписали угоду про захист ЛГБТ-спільноти

У Грузії 15 партій підписали угоду про захист ЛГБТ-спільноти

У Грузії 15 партій підписали угоду про захист ЛГБТ-спільноти
Facebook

15 політичних партій Грузії уклали угоду, спрямовану на захист інтересів ЛГБТ-спільноти.

Про це повідомляє Ехо Кавказу із посиланням на грузинську неурядову організацію Tbilisi Pride.

"З огляду на гомофобні і трансфобні настрої в Грузії, ми вважаємо за необхідне, щоб політичні партії мали спільну позицію щодо основних прав квір-людей", – зазначили в організації.

За даними видання, текст документу був створений за сприяння Національного демократичного інституту міжнародних відносин (NDI). Робота над ним розпочалась напередодні парламентських виборів восени 2020 року.

Зокрема, підписанти документу зобов’язуються використовувати всі наявні в їхньому розпорядженні механізми задля викорінення дискримінації й насильства щодо квір-людей, захищати право на мирні зібрання та свободу вираження поглядів всіх людей, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності, а також не допускати використання мови ворожнечі та розпалювання соціальної ворожнечі в політичній сфері на ґрунті гомофобії.

Tbilisi Pride звернувся до всіх основних прозахідним політичним партіям Грузії. Зокрема, до міжпартійної угоди приєдналися "Єдиний національний рух", "Європейська Грузія", "Лело", "Стратегія Агмашенебелі", Республіканська партія Грузії, "Гірчі", "Гірчі – більше свободи", "Закон і справедливість", "Прогрес і свобода" та "Дроа".

Водночас члени правлячої партії "Грузинська мрія" не поставили свої підписи під текстом документу.

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запровадив посаду спеціального представника з питань прав ЛГБТ.
  • У Великій Британії військовослужбовцям, звільненим через сексуальну орієнтацію, дозволили повернути собі отримані раніше медалі за службу.
  • У Тайвані визнали дійсним одностатевий шлюб пари з регіону, де він заборонений.
  • Парламент Швейцарії підтримав ініціативу "Шлюбу для всіх", за якою одностатевим парам дозволяється одружуватися на території країни. Крім того, парламент дозволив лесбійським парам заводити дітей, надавши їм доступ до донорської сперми.
  • 40% представників ЛГБТ-спільноти зазнали цькувань на території Європейського Союзу через сексуальну орієнтацію протягом року.
  • Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок