Триразовий учасник Олімпійських ігор біатлоніст Руслан Лисенко

Триразовий учасник Олімпійських ігор біатлоніст Руслан Лисенко

Триразовий учасник Олімпійських ігор біатлоніст Руслан Лисенко ФОТО: Суспільне Чернігів

Біатлон. Цей вид спорту відкрив багатьом чернігівським спортсменам шлях до Олімпу. Часто у складі національної збірної на Олімпійських іграх було одразу кілька спортсменів з Чернігівщини.

Біатлоніст Руслан Лисенко – учасник трьох зимових Олімпійських ігор: в Нагано 1998 року, Солт-Лейк-Сіті 2002 та Туріно - 2006 року. Про перебіг цих олімпіад ви уже знаєте від біатлоністів Ніни Лемеш та Андрія Дериземлі. Зокрема, з Андрієм Дериземлею Руслан Лисенко і розпочав свій шлях до Олімпу.

Народився та виріс Руслан Лисенко на Сумщині. У сьомому класі, коли переїхав до іншого району області, він узяв участь у спортивних змаганнях, де з бігу посів друге місце. Здібності хлопця помітили і запропонували займатися у місцевій секції з біатлону, хоча до цього Руслан Лисенко ним не цікавився.

«Коли прийшов на секцію, тренер у мене запитав, як зараз пам’ятаю: «Ти готовий займатися спортом у будь-який час і погоду?», я кажу: «Так». «Все. Бери речі, перевдягайся і на тренування», - каже. Отак після цього все і почалося».
Триразовий учасник Олімпійських ігор біатлоніст Руслан ЛисенкоФОТО: Фейсбук

Триразовий учасник Олімпійських ігор біатлоніст Руслан Лисенко

Нові знайомства, поїздки на змагання в інші міста – усе це було цікавим для Руслана Лисенка.

«Спочатку ми менше біатлоном на змаганнях займалися, а більше по лижних гонках, по легкоатлетичному кросу. Тому що не завжди виходило з гвинтівками працювати, виїжджати на змагання. Тому уже коли пішли на обласних, районних змаганнях певні результати (призові місця і так далі) я зрозумів, що треба більше часу приділяти цьому і потім будуть кращі результати. В мене було поняття таке: чим якісніше я буду тренуватися, тим кращі будуть результати».

Разом із Русланом Лисенком у секції займався Андрій Дериземля. І шлях до Олімпу у них був дещо спільний: по завершенню школи – переїзд до Чернігова, де їх тренував Микола Зоц. Відбір до збірної. Змагання за змаганнями. І, врешті, участь в Олімпійських іграх.

Триразовий учасник Олімпійських ігор біатлоніст Руслан ЛисенкоФОТО: biathlon.ua

Триразовий учасник Олімпійських ігор біатлоніст Руслан Лисенко

«Сильної конкуренції я не відчував. Потім згодом уже я відчув, коли у нього стали результати кращі, ніж у мене, ставився до цього як спортсмен до цього відноситься: чомусь я слабший, а він сильніший. Тільки й це. Ніякі психологічні чи емоційні фактори не грали ролі».

Разом із Андрієм Дериземлею Руслан Лисенко взяв участь у трьох Олімпійських іграх: у 1998 році в Нагано (Японія), у 2002-му році у Солт-Лейк-Сіті (США) та у 2006 році Турин (Італія). Після третьої Олімпіади Руслан Лисенко приймає рішення завершити спортивну кар’єру.

«Після третіх Олімпійських ігор я зрозумів, що перші ігри, другі – це цикли такі спортивні. Тому я зрозумів, що немає того, щоби я міг досягти якихось вершин. Тобто я працював, робив все можливе від себе залежне, але результату такого, який я бажав, про який мріяв – не сталось. Я зрозумів, що я просто зупинився в рості. Але я така людина, що не хочу залишатися на одному місці, тим паче, що за якісь мої попередні заслуги мене можуть тримати в збірній, а для молодих немає місця. Тому було прийняте рішення (десь може прийняте самостійне, без тренера) – після третьої олімпіади я побачив, що прогресу немає, вирішив, що треба закінчувати. Але в цьому є і позитивний момент: як тільки я вийшов зі збірної, на наступний (якщо не помиляюсь) рік Сергій Седнєв завоював призові місця. Тобто результати пішли і я зрозумів, що може десь провина моя була, що я довго топтавсь на місці і тримав місце, за якого могли реалізувати себе молоді спортсмени».
Триразовий учасник Олімпійських ігор біатлоніст Руслан ЛисенкоФОТО:biathlon.ua

Триразовий учасник Олімпійських ігор біатлоніст Руслан Лисенко

Завершивши спортивну кар’єру Руслан Лисенко пішов у сферу охорони. Ця робота дозволила надалі підтримувати себе у спортивній формі. Він пізнавав для себе щось нове, і, в свою чергу, ділився досвідом з іншими. Нині проживає у Києві. А про біатлон та Олімпійські ігри каже так:

«Зараз я зовсім по-іншому дивлюся навіть на наших спортсменів. Коли я сам займався, думав, «ну, спортом займаюся, мені це подобається». Сьогодні ж я дивлюся як на представників нашої країни, які представляють нашу країну і підвищують її імідж безпосередньо в спорті. Можливо, таке відчували й інші, коли дивились на мене. Але зараз зі своєї сторони відбувається безпосередньо так: слідкую за змаганнями, результати переглядаю на фейсбук-сторінці біатлону. Цікавлюсь. Мені цікаво, який прогрес, зараз які нові імена з’являються в наших командах, в інших. Тому сказати, що я зовсім відмовився від біатлону, не можу. Все одно він залишається в глибині душі, в глибині серця він все одно є».
Триразовий учасник Олімпійських ігор біатлоніст Руслан ЛисенкоФОТО: biathlon.ua

Триразовий учасник Олімпійських ігор біатлоніст Руслан Лисенко

Читайте також:

Шлях до Олімпу: олімпійське золото прилуцького футболіста Олега Леня

Шлях до Олімпу: історія легкоатлетки Ольги Бібік

«Олімпійське золото – найвищий щабель». Важкоатлетка Наталія Скакун

Учасник Паралімпіади та Чемпіон світу. Біатлоніст та лижник Дмитро Суярко

«Золото», два «срібла» і «бронза» Паралімпіад. Біатлоніст та лижник Ігор Рептюх

Олімпійська «бронза» з кульової стрільби. Геннадій Авраменко

Олімпійські ігри – мрія, що здійснилася п’ять разів поспіль. Андрій Дериземля

Роман та Артем Прими: спортивна кар’єра як естафетна паличка

Дефлімпійські медалісти Денис Бистревський та Олексій Коломієць

Шлях до Олімпу: історія сходження на спортивну вершину Наталії Смаль

Триразова учасниця Олімпійських ігор, біатлоністка Ніна Лемеш

Від спортсмена до тренера - шлях до Олімпу Олександра Дідуха

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди