Коли в Україні почнуть щепити людей другими дозами вакцини. Ляшко назвав терміни

Коли в Україні почнуть щепити людей другими дозами вакцини. Ляшко назвав терміни

Коли в Україні почнуть щепити людей другими дозами вакцини. Ляшко назвав терміни
. УНІАН

В Україні з 9 травня почнуть щепити населення другою дозою вакцин, які наразі є в наявності. Зокрема препаратами CoronaVac, Covishield та Comirnaty.

"Хотів би сьогодні озвучити терміни, коли почнеться друге щеплення по кожній із вакцин. Зокрема, для Covishield, який почали використовувати 24 лютого, інтервал між першим і другим щепленням 12 тижнів. Тому друге щеплення має розпочатися 19 травня", — повідомив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Він зазначив, що щеплення вакциною CoronaVac розпочалося 13 квітня, а оскільки інтервал між дозами становить 28 днів, друге щеплення має початись 11 травня. Для вакцини Comirnaty інтервал між дозами становить 3 тижні, друге щеплення має початись уже 9 травня.

Отже, вакцинація розпочнеться:

 • Covishield — 19 травня;
 • CoronaVac — 11 травня;
 • Comirnaty (Pfizer) — 9 травня.

Ляшко нагадав, що для отримання щеплення від коронавірусу наявність декларації із сімейним лікарем не є обов'язковою.

"Для того, щоб вакцинуватися від COVID-19, передусім потрібно бажання людини і наявність вакцини в кабінеті щеплення", — додав він.

Головний санітарний лікар також розповів, що відповідно до алгоритмів Міністерства охорони здоров'я, для того, щоб вакцинуватися, потрібно внести дані людини в електронну систему охорони здоров'я. Тобто, якщо в охочого вакцинуватися вже підписана декларація із сімейним лікарем, то дані такої людини вже є в системі. Якщо декларація відсутня, то на вакцинацію з собою необхідно взяти паспорт та ідентифікаційний код, щоб лікар міг внести дані до системи.

Що відомо

 • В Україні з 24 лютого 2021 року почалася вакцинація населення від COVID-19. Наразі вакцинують медиків, працівників закладів охорони здоров’я, учасників Операції об'єднаних сил, соціальних працівників, а також людей віком понад 65 років.
 • Також триває імунізація маломобільних груп та освітян, які залучені у підготовку до ЗНО, розпочали щеплення в ДСНС та прикордонній службі.
 • Наприкінці 2020-го Україна підписала контракт на постачання 1,8 мільйона доз вакцини проти коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
 • 11 січня 2021-го група компаній-постачальників "Лекхім" заявила про укладення угоди на постачання 5 мільйонів доз китайської вакцини CoronaVac після 10 місяців переговорів.
 • 10 лютого китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech подала заявку на реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.
 • "Лекхім" отримала державне замовлення на закупівлю китайської вакцини CoronaVac без проведення тендерних торгів.
 • Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування щодо можливих зловживань при закупівлі китайської вакцини Sinovac Biotech по 17,85 долара за дозу за допомогою приватної фірми-посередника.
 • 9 березня експертний центр Міністерства охорони здоров'я рекомендував зареєструвати вакцину CoronaVac проти COVID-19 китайської фармкомпанії Sinovac Biotech.
 • З початку вакцинації в Україні Міністерство охорони здоров'я отримало 1045 повідомлень про побічні ефекти, які виникли після щеплення вакциною проти COVID-19.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок