Безбар’єрна Миколаївщина: соціальний захист людей з інвалідністю

Безбар’єрна Миколаївщина: соціальний захист людей з інвалідністю

Безбар’єрна Миколаївщина: соціальний захист людей з інвалідністю
Суспільне Миколаїв

У Миколаївській області мешкає понад 60 тисяч людей з інвалідністю. Щорічно комісії МСЕК оглядають понад 1617 тис людей з інвалідністю. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіли регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Миколаївській області Вадим Жепало та членкиня правління громадської спілки "Миколаївська коаліція ресурсно адаптивної підтримки людей з інвалідністю "Ми зможемо" Олена Корсунська.

У 2021 році в Миколаївській області виділено з державного бюджету 2 млн 700 тис. грн для 209 людей з інвалідністю та майже 4 млн грн на реабілітацію дітей з інвалідністю.

Функціонує сім центрів реабілітації для дітей та чотирі відділення при територіальних центрах соціального обслуговування. З початку 2021 року 284 дитини з інвалідністю отримали в них реабілітаційні послуги.

До складу Миколаївського обласного центру медико-соціальної експертизи входять шість міжрайонних комісій, три спеціалізованих та одна обласна комісія. Радіус обслуговування від обласного центру приблизно 230 км.

За словами регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Миколаївській області Вадима Жепало, на Миколаївщині майже 8% населення — люди з інвалідністю. Протягом року відбуваються перевірки соціальних установ. Перевіряється доступ до медицини, надання якісної медичної допомоги, забезпечення соціальних прав.

"Мова не тільки про доступність, ми говоримо про безбар’єрність. Безбар’єрність – це можливість отримати будь-які послуги, користуватися тими ж можливостями, які мають люди без інвалідності. Безбар’єрність, наприклад, стосується створення сайтів для осіб з вадами зору", – говорить регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Миколаївській області Вадим Жепало.

У Миколаївській області діє програма “Безбар’єрна Миколаївщина”, що передбачає запобігання інвалідності, забезпечення рівних можливостей та реалізація конституційних можливостей людей з інвалідністю. Також функціонують служби перевезення осіб з інвалідністю.

Читайте також: "Правові нюанси скасування арешту з майна: що необхідно знати миколаївцям"

Боротьба за права – це розуміння механізму захисту своїх прав.

"Основна задача роботи – захист прав осіб з інвалідністю. Прав у нас багато, а можливості реалізувати мало. До нашої асоціації увійшли кілька громадських організацій, які займаються проблемами людей з інвалідністю", — розповідає членкиня правління громадської спілки "Миколаївська коаліція ресурсно адаптивної підтримки людей з інвалідністю "Ми зможемо" Олена Корсунська.

Люди з інвалідністю повинні звертатися до органів влади. У кожному районному центрі є бюро правової допомоги, до яких можна звернутися.

Також на Миколаївщині функціонує громадська організація “Час збирати українців”, що надає правову допомогу людям з інвалідністю.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

На початок