На Миколаївщині проведуть інвентаризацію дерев у парках та заповідниках

На Миколаївщині проведуть інвентаризацію дерев у парках та заповідниках

На Миколаївщині проведуть інвентаризацію дерев у парках та заповідниках Суспільне Миколаїв

Проєкт інвентаризації старих парків та дерев регіону реалізуватимуть у рамках Обласної комплексної програми охорони довкілля. Тендер на ідентифікацію матеріалів та аналіз отриманих результатів виграла лабораторія кафедри ботаніки Херсонського державного університету. Про це свідчить інформація на сайті електронних торгів Prozorro.

Мета інвентаризації полягає в дослідженні сучасного стану старовинних парків та рукотворних лісів Миколаївської області для забезпечення оновлення та систематизації інформації щодо стану рослин, визначення найбільш цінних старих дерев та складання їх переліку.

За словами завідувача кафедри ботаніки Херсонського державного університету Івана Мойсієнка, інвентаризація розпочалася з кінця квітня 2020 року. Протягом двох років досліджень, станом на перше травня 2021 року, науковці дослідили понад 50 парків та лісопарків Миколаївської області. Також 21 об'єкт запланово дослідити у 2021 році. Працівники лабораторії кафедри ботаніки Херсонського державного університету визначили вік понад 200 старовинних дерев.

Саме дослідження відбувається в два етапи. Перший етап — це робота з історичними архівними матеріалами та літературними джерелами.

Наступний етап — польові дослідження на території парків та заповідників, серед дерев найбільшу увагу приділяють вивченню старовинних дубів. Польові дослідження деревно-чагарникових насаджень та флори судинних рослин, лишайників та грибів вікових парків.

Проведення робіт із визначення віку дерев здійснюється шляхом застосування буру Пресслера. Науковці досліджують трав’янистий рослинний покрив парків, встановлюють їхній видовий склад та виділяють раритетний елемент флори кожного парку. На завершення створюють картосхеми сучасного розташування парків.

Читайте також: "Міжнародна конференція, присвячена острову Березань, відбудеться у Миколаєві в online-форматі"

Дослідження охоплять 21 об’єкт на територіях:

  • Баштанського району: заповідне урочище "Мар’ївське" біля с. Христофорівка, лісовий заказник "Добра Криниця";
  • Веселинівського району: лісовий заказник біля с. Варюшине;
  • Вознесенського району: лісовий заказник "Дорошівка" біля с. Дорошівка,
  • м. Миколаєва і околиць: Харчатовський ліс, лісовий заказник "Балабанівка", старий парк в с. Мішково-Погорілове, парк "Флотський бульвар", парк "Народний сад", "Ліски", Аркасівський сквер, парк "Юність", лісопарк "Матвіївський Ліс", "Дуб черешчатий по вул. Адмірала Макарова, 1", "Дуб Черешчатий по вул. Адміральська, 22", "Дуб по вул. Артилерійська", "Дуб Черешчатий по вул. Велика Морська", "Дуб звичайний по вул. Адмірала Макарова, 14"
  • Миколаївського району: заповідне урочище "Андріївка";
  • Новоодеського району: Новопетрівський ліс біля с. Новопетрівка;
  • Новобузького району: заповідне урочище "Чабанка" біля с. Анастасіївка.

Завершити інвентаризацію планують до 30 жовтня 2021 року.

У результаті виконання проєкту буде підготовлено рукопис книги, присвяченої старовинним паркам та віковим деревам Миколаївщини.

Читайте нас у Telegram: новини Миколаївщини

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди