"Бояриню" Лесі Українки вперше переклали болгарською

"Бояриню" Лесі Українки вперше переклали болгарською

"Бояриню" Лесі Українки вперше переклали болгарською

Драматичну поему Лесі Українки "Бояриня" вперше опублікували болгарською мовою. Про це з посиланням на Посольство України в Болгарії повідомляє "Читомо".

Проєкт здійснено до 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Книжка вийшла у видавництві Multiprint LTD. Переклад болгарською здійснив Димитр Христов.

Поема "Бояриня" була замовчувана в радянські часи. Як зазначив у передмові посол України в Болгарії Віталій Москаленко: "Поетеса в цьому творі дуже тонко і талановито протиставила два світи традицій, культури, менталітету, влучно представила контраст українсько-європейського і російсько-московського та підкреслила відмінність рівня духовно-інтелектуального розвитку тогочасної України і її північно-східної сусідки".

Серед ілюстрацій книги можна знайти рукопис листа поетеси, який вона писала з Болгарії до своєї сестри Ольги. Замість післямови – стаття Віталія Москаленка "Болгарія в житті Лесі Українки".

Заплановані презентації книжки у Софії та інших містах Болгарії. Ведуться перемовини щодопостановки "Боярині" у болгарських театрах.

Що відомо

Леся Українка написала "Бояриню" 1910 року. Події розгортаються в часи Руїни (60-і роки XVII століття) на Лівобережній Україні та в Москві. Драма складається з п’яти частин віршами мішаних розмірів та побудована практично повністю у формі діалогів. Уперше "Бояриню" надрукували вже після смерті письменниці – 1914 року в київському журналі "Рідний Край".

На початок