Нова книга і нездійснена мрія Асєєва: про що буде твір Pellegrino, який автор пише на нулі та під час риття траншей

Нова книга і нездійснена мрія Асєєва: про що буде твір Pellegrino, який автор пише на нулі та під час риття траншей

Станіслав Асєєв
Станіслав Асєєв. Суспільне Новини/Владислав Кравець

Станіслав Асєєв, письменник, член "Українського ПЕН-клубу" та військовослужбовець розповів, що пише свою нову книгу Pellegrino, яка не стосуватиметься ані війни, ані Донбасу — вона про нездійснені мрії та біг до Лісабону.

Про це Асєєв розповів в інтерв'ю Олені Ремовській для Суспільне Новини.

Асєєв розповів, що робоча назва книжки — Pellegrino, або ж "Паломник". Вона описує поки нездійсненну мрію — добігти з Києва до Лісабона. В книзі будуть спогади про спробу це зробити у 2023 році та тренування для цієї події.

"Лісабон виглядає, як якийсь Небесний Єрусалим — мета, що дуже-дуже далеко", — сказав він в інтерв'ю.

Письменник також зізнався, що мав звичку бігати від часу, коли намагався потрапити до Іноземного легіону у Франції.

"Я бігаю майже скрізь, де є можливість. Навіть в полоні, у підвалі, намагався бігати на невеличку відстань вісімками", — прокоментував він.

Він також розповів, що пише текст на смартфоні. Там він записує роздуми, спогади, деколи під час чергувань на спостережному пункті; деколи навіть під час риття траншей:

"Пишеться на смартфон. Я записую думки, спогади, інколи навіть під час чергувань на ес-пешці (спостережному пункті — ред). Інколи це приходить під час риття траншей. Запам'ятовую уривки, потім у вільний час кидаю в чернетки у пошту".

Асєєв зацікавлений скоріше в процесі написання, аніж у результаті, бо для піхотинця на нулі побудова довгострокових планів здається непрактичною. "Можливо, я не допишу книжку і не добіжу до Лісабона. Але я так само думав і про те, що ніколи не вийду з полону. Були часи, що та стопка паперів, які я написав, не мала сенсу. А зараз вона стала книжкою, яку переклали 12 мовами. Хто знав?" — підсумував він.

Зазначимо: зараз відкрите передзамовлення на книгу "Мельхіоровий слон, або Людина, яка думала", презентація якої мала відбутися в травні за участі автора. А проте Станіслав Асєєв отримав контузію під Очеретиним на фронті та перебував у госпіталі.

"Книжка присвячена моєму життю на Донбасі — як я зростав і як дійшов до думки, чому саме Легіон. Бо я це пов’язую, зокрема, і з батьком, і з самою Макіївкою. Це трохи заплутаний психологічний зв’язок. Зараз я фактично дописав цю книгу — буде виходити нове видання", — розповідав він про видання "Мельхіоровий слон, або Людина, яка думала".

Хто такий Станіслав Асєєв

Станіслав Асєєв — український журналіст, письменник, член "Українського ПЕН-клубу". Під псевдонімом Станіслав Васін працював журналістом в окупованому Донецьку. Був викрадений 11 травня 2017 року й утримувався проросійською терористичною організацією "ДНР" до 29 грудня 2019 року.

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року за книгу "В ізоляції".

Заснував організацію з пошуку російських воєнних злочинців за фінансову винагороду — Justice Initianive Fund.

У 2022 році вийшов англійський переклад книжки "Світлий шлях: історія одного концтабору" (The Torture Camp on Paradise Street") в Українському інституті Гарварду. А у 2024 році її видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Автор зазначив, що це буде вже 12-та мова перекладу для його книжки.

Наразі Асєєв є чинним військовослужбовцем 109-ї окремої бригади територіальної оборони України.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок