Вітренко підтвердив, що просив прем’єра звільнити голову "Нафтогазу"

Вітренко підтвердив, що просив прем’єра звільнити голову "Нафтогазу"

Вітренко підтвердив, що просив прем’єра звільнити голову "Нафтогазу"
УНІАН

Виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко підтвердив, що звертався до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із пропозицію звільнити голову правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва через виявлені під час аудиту порушення та невиконання "Нафтогазом" планів із видобутку природного газу.

Про це Вітренко розповів у відповідь на питання кореспондентки Суспільного Дар’ї Кінши.

"Було доручення прем’єр-міністра на рішення Ради національної безпеки та оборони проаналізувати низку проблемних моментів, зокрема пов’язаних із тим, що "Нафтогаз" не допускає Державну аудиторську службу до перевірки державної компанії "Украгазвидобування", яка входить до складу групи "Нафтогаз", і "Укрнафти". А також інші проблемні питання, пов’язані як раз із державним аудитом і перевіркою, яка проводилася раніше", – розповів він.

За словами Вітренка, після аналізу ситуації міністерство рекомендувало ухвалити низку кадрових рішень щодо керівництва "Нафтогазу".

"Ми проаналізували ситуацію і сказали, що дійсно ненормальним є, коли Державна аудиторська служба не може перевірити державні компанії. Також ми сказали і наголосили на тому, що мають бути прийняті рішення, зокрема кадрові, за наслідками вже проведеної перевірки "Нафтогазу", тому що ця перевірка виявила порушення і втрати державного бюджету на десятки мільярдів гривень", – зазначив посадовець.

Відтак Вітренко вважає, що ситуація, коли у відповідь на виявлені Держаудитслужбою порушення не ухвалюються відповідні кадрові рішення, є неприпустимою.

"Також ми показали, що "Нафтогаз" не виконує національне завдання зі збільшення видобутку власного газу. Замість збільшення видобутку "Нафтогаз" зменшує видобуток. Мало того, він подає плани, де він збирається ще зменшити видобуток газу", – сказав Вітренко.

Як пояснив посадовець, такі дії Нафтогазу не відповідають державній політиці України, на чому в листі до прем’єра окремо наголосило міністерство.

"Якщо в нас таке керівництво "Нафтогазу", яке не виконує національне завдання, яке, на жаль, допустило ці численні порушення у своїй фінансовій діяльності, на яких наголошує Державна аудиторська служба, мають бути відповідні рішення", – наголосив він.

За словами Вітренка, при цьому наглядова рада, яка мала відстежувати ситуацію у "Нафтогазі", також не змогла виконати свої обов’язки.

Що відомо

  • 28 січня Верховна рада вдруге провалила призначення колишнього виконавчого директора "Нафтогазу" та в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка першим віцепрем'єром та міністром. Його підтримали лише 204 депутати з мінімально необхідних 226.
  • Вперше парламент провалив призначення Вітренка на посаду міністра енергетики 17 грудня 2020 року. Тоді за нього проголосували 186 депутатів.
  • Кабінет міністрів 21 грудня призначив колишнього виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка тимчасовим виконувачем обов'язків міністра енергетики.
  • Вітренко пообіцяв, що за його керівництва Міністерство енергетики буде "прозорою інституцією, яка буде забезпечувати рівні правила гри, для того, аби суспільство розуміло, що закон не лише для ворогів".
  • Юрій Вітренко розповів, чому Рада двічі провалила його призначення.
  • Вітренко пояснив, що Україна імпортує електроенергію з Білорусі та Росії через періоди дефіциту.
На початок