Перейти до основного змісту
SWIFT, газ, нафта. Європарламент розробив механізм впливу на Росію у разі нападу на Україну

SWIFT, газ, нафта. Європарламент розробив механізм впливу на Росію у разі нападу на Україну

SWIFT, газ, нафта. Європарламент розробив механізм впливу на Росію у разі нападу на Україну
. АР

Європарламент ухвалив резолюцію "щодо Росії, справи Олексія Навального, нарощування військ на кордоні України та напади Росії в Чехії", в якій описано механізм впливу на РФ в разі нападу на Україну.

"Якщо таке нарощування військ у майбутньому перетвориться на вторгнення Російської Федерації в Україну, ЄС повинен чітко вказати, що ціна за таке порушення міжнародного права та норм буде суворою; тому (ЄП) наполягає за таких обставин на негайному припиненні імпорту нафти і газу з Росії до ЄС, тоді як Росію слід виключити з платіжної системи SWIFT, а всі активи в ЄС олігархів, наближених до російської влади та їх сімей у ЄС потрібно заморозити та скасувати їх візи", — зазначено у резолюції.

Окрім того, у документі Європарламент вимагає від Росії вивести війська з Донбасу і повернути Україні контроль над окупованими Кримом і Севастополем; забезпечити свободу судноплавства і транзиту через Керченську протоку до портів Азовського моря; виконувати Мінські домовленості, конструктивно брати участь в нормандському процесі та Тристоронній контактній групі.

Депутати також вимагають від країн Євросоюзу припинити будівництво газопроводу "Північний потік-2" і атомних електростанцій "Росатомом".

Окрім того, російські чиновники, "дії або бездіяльність яких призвели до військових злочинів в Україні" мають бути притягнуті до міжнародної відповідальності

Також євродепутати вимагають від російської влади негайного звільнення опозиціонера Олексія Навального та усіх затриманих учасників протестів на його підтримку, розслідувати його отруєння, а також вислати з країн ЄС російських дипломатів через дипломатичний скандал у зв'язку з вибухом складу зброї в чеській Врбетіце.

Що відомо

  • Ситуація у зоні бойових дій на Донбасі погіршилася з початку березня 2021-го. Так, 3 березня бойовики самопроголошеної “ДНР” заявили, що отримали дозвіл на застосування “упереджувального вогню на знищення” по позиціях Збройних сил України. Голова української делегації Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук назвав такі заяви зривом "мінських домовленостей".
  • 15 квітня США запровадили нові санкції проти Росії через втручання у вибори та кібератаки. Також американський лідер Джозеф Байден оголосив надзвичайну ситуацію у сфері нацбезпеки через дії Росії. Того ж дня у польському МЗС заявили про повну солідарність з рішеннями США, що стосуються Росії.
  • 16 квітня президент Володимир Зеленський відвідав Париж з офіційним візитом, де провів зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель щодо ескалації, викликаної зосередженням російських військ на кордоні з Україною. Того ж дня Меркель, Макрон та Зеленський закликали Росію відвести війська від українського кордону.
  • Російський опозиціонер Олексій Навальний знепритомнів 20 серпня 2020 року в літаку на шляху з Томська до Москви. Після екстреної посадки в Омську його госпіталізували, а через два дні доставили для лікування в берлінську клініку "Шаріте".
  • Уряд Німеччини 2 вересня заявив, що в організмі Олексія Навального виявили сліди отрути з групи "Новачок". Мова йде про отруйні речовини нервово-паралітичної дії, над якими працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.
  • 20 лютого Бабушкінський суд Москви визнав Олексія Навального винним у справі про "наклеп на ветерана". Також цей же суд визнав законним рішення Симоновського суду зі зміни умовного вироку політику на реальний у кримінальній справі "Ів Роше", але скоротив на півтора місяця термін перебування його в колонії.
  • По всій території Росії 21 квітня відбулись акції на підтримку ув'язненого опозиційного політика Олексія Навального. За даними правозахисників, силовики затримали щонайменше 1756 учасників протестів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Надсилайте свої фото, відео та новини. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок