Кабінет міністрів на засіданні 28 квітня погодив надання субвенцій територіальним громадам на підключення закладів соціальної інфраструктури, розташованих в селах, де немає широкосмугового доступу до інтернету. На таку програму витратять 500 мільйонів гривень.
Аби забезпечити заклади соціальної інфраструктури швидкісним інтернетом у селах, де немає широкосмугового доступу, Костянтинівська громада одна з перших приєдналася до державної програми "Інтернет–субвенцій". В ОТГ таких сіл чотири.

"Зайве, Кандибине, Новоінгулка, Новоматвіївка. У цих селах, дійсно, немає оптичного покриття. Мінцифра розглядала нашу заявку. Була інформація, що в двох селах є оптичне волокно, тоді в ОДА була створена робоча група, яка перевіряла все. Виїжджала на місце. Зараз будемо оформляти заявку знову", – сказав голова Костянтинівської сільської ради Антон Паєнко.
"Подати заявку на участь у такій програмі нескладно", – запевняє позаштатний радник голови Костянтинівської ОТГ Дмитро Щепак. Головна умова – в селах має бути хоча б один заклад соціальної інфраструктури.
"Саме оформлення заявки нескладне. Воно складається з восьми етапів. Найскладніше може бути спілкування з провайдерами і отримання від них комерційних пропозицій. У нашому випадку, ми залучили до обговорення 10 інтернет–провайдерів. Чотири з них вирахували нам все, ми вибрали вигідніший варіант і внесли у форму", – розповів позаштатний радник голови Костянтинівської ОТГ Дмитро Щепак.

На таку програму держава виділить 500 мільйонів гривень. Уже наприкінці літа 2021 року у віддалених селах може запрацювати швидкісний інтернет.
"За результатами попередніх заявок, у Миколаївській області подали 44 громади, в яких вказали 272 села, в яких є 800 соцзакладів на підключення. Миколаївська область була одна з тих, що гірше забезпечена інтернетом – 61 % населення, що живе в селах, не має широкосмугового інтернету. Це найгірший показник в Україні", – розповів заступник голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Пашнєв.
Читайте також: "З бюджету Миколаєва виділять 5,5 мільйонів гривень на придбання медичного обладнання"
Попередній збір заявок від громад закінчився. Наступний – офіційні заявки. Потім має бути розподіл грошей по громадах. Суми залежатимуть від кількості сіл та калькуляції розрахунків потенційних інвесторів. Завершальний етап втілення програми – тендери на проведення робіт, безпосередні роботи та звіт.
Читайте нас у Telegram: новини Миколаївщини