У пів сотні країн світу через пандемію COVID-19 відклали щеплення від інших хвороб — ВООЗ

У пів сотні країн світу через пандемію COVID-19 відклали щеплення від інших хвороб — ВООЗ

У пів сотні країн світу через пандемію COVID-19 відклали щеплення від інших хвороб — ВООЗ
thebulletin.org

У пів сотні країн світу через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19 була провалена вакцинація проти кору, жовтої лихоманки та поліомієліту. Найбільше постраждали від цього країни Африки.

Про це повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), інформують "Новини ООН".

"Сьогодні у 50 країнах відкладено 60 рятівних кампаній масової вакцинації, внаслідок чого близько 228 мільйонів людей — переважно дітей — піддаються ризику таких захворювань, як кір, жовта лихоманка та поліомієліт", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що понад половина з пів сотні постраждалих країн — це країни Африки. Найбільші проблеми в імунізації хвороб спостерігаються щодо щеплень проти кору (23 відкладені вакцинаційні заходи для 140 млн осіб), що загрожує масовими спалахами осередків зараження, попередили у ВООЗ. Через пропуск вакцинаці серйозні спалахи кору вже були зафіксовані у ДР Конго, Пакистані та Ємені.

Читайте також: ВООЗ заявила про посилення пандемії коронавірусу

Додається, що ці спалахи трапляються у місцях з перебоями у роботі медзакладів через постійні заходи реагування на пандемію COVID-19 і військові дії.

Також у понеділок, 26 квітня ООН представила оновлену глобальну стратегію з імунізації, яка дозволить запобігти понад 50 млн смертей, зокрема дітей, які через пандемію коронавірусу пропустили щеплення від кору, жовтої гарячки та дифтерії.

"Ще до пандемії були тривожні ознаки того, що ми починаємо втрачати позиції у боротьбі з дитячими хворобами і 20 млн дітей вже пропускають важливі щеплення", — заявила виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Форе.

За її словами, втрачений час означатиме "втрачені життя".

Читайте також: Грета Тунберг пожертвує 100 тисяч євро на "справедливий" розподіл вакцин

За даними ЮНІСЕФ, спричинені пандемією COVID-19 перебої з проведенням щеплень на початку 2020 року призвели до скорочення поставок вакцин з 2,29 млрд у 2019 році до трохи більше 2 мільярдів доз вакцин у минулому році.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреїсус закликав забезпечити загальний доступ до імунізації від коронавірусу та інших хвороб, а також наголосив на важливості збільшити фінансування первинної медичної допомоги.

Читайте також: ВООЗ поки не підтримує введення паспортів вакцинації від COVID-19

"Вакцини допоможуть нам припинити пандемію COVID-19, але лише в тому випадку, якщо ми забезпечимо справедливий доступ для всіх країн і побудуємо потужні системи для їх доставки", — сказав він.

Що відомо

  • За даними Bloomberg, 40% вакцин від COVID-19 отримали люди з 27 найбагатших країн світу. На ці держави припадає тільки 11% населення планети.
  • У квітні цього року у ВООЗ заявили про нерівномірний розподіл COVID-вакцин у світі.
  • Також у ВООЗ закликали заборонити продаж диких тварин на продовольчих ринках.
  • У березні ВООЗ закликала не обмежувати експорт вакцин від COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я погодила план компенсації збитків, завданих вакциною проти COVID-19 для 92 бідних країн-учасниць глобальної програми COVAX.
  • ВООЗ закликала включити до пріоритетних груп з вакцинації моряків та екіпажі літаків.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок