ВООЗ закликала не обмежувати експорт вакцин від COVID-19

ВООЗ закликала не обмежувати експорт вакцин від COVID-19

ВООЗ закликала не обмежувати експорт вакцин від COVID-19
з відкритих джерел

У Всесвітній організації охорони здоров’я застерігають, що практика обмеження окремими країнами експорту вакцин від COVID-19 шкодить глобальному здоров'ю людей.

Про це заявила заступниця генерального директора ВООЗ з питань доступу до медицини та товарів для здоров’я Маріанжела Сімао, передає агенція Сіньхуа.

"ВООЗ завжди дуже занепокоєна заборонами на експорт продукції, яка б допомогла припинити гостру фазу цієї пандемії. Тому ВООЗ рішуче рекомендує не використовувати такі заходи", — наголосила Сімао.

Також в організації висловили незгоду із практикою, що застосовують деякі країни щодо накопичення великих запасів вакцин від коронавірусу. Натомість у ВООЗ закликають якнайшвидше проводити щеплення населення.

"COVAX спонукає нас, аби кожна доза, до якої ми отримуємо доступ, негайно використовувалася", — заявив старший радник генерального директора ВООЗ з питань організаційних змін Брюс Аільвард.

Що відомо

  • У кінці січня ВООЗ розкритикувала Євросоюз через заборону експорту вакцин.
  • На початку березня ВООЗ закликала компанії-розробники відмовитися від патентів на вакцину проти коронавірусу.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я планують, що 237 мільйонів доз вакцин проти COVID-19 будуть доставлені 142 країнам-учасницям COVAX до кінця травня 2021 року.
  • ВООЗ закликала країни світу підтримати рівний розподіл вакцин проти коронавірусу.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я погодила план компенсації збитків, завданих вакциною проти COVID-19 для 92 бідних країн-учасниць глобальної програми COVAX.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок