ВООЗ поки не підтримує введення паспортів вакцинації від COVID-19

ВООЗ поки не підтримує введення паспортів вакцинації від COVID-19

ВООЗ поки не підтримує введення паспортів вакцинації від COVID-19
AP

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) не підтримує введення обов’язкових паспортів вакцинації від коронавірусу для подорожей через невизначеність щодо того, чи справді щеплення запобігає передачі вірусу.

Про це 6 квітня заявила речниця організації Маргарет Гарріс, інформує Reuters.

"Ми, як ВООЗ, говоримо на цьому етапі, що ми не хотіли б розглядати введення паспортів вакцинації як вимогу для в'їзду або виїзду, оскільки на цьому етапі ми не впевнені, що вакцина перешкоджає передачі (коронавірусу — ред.)", — заявила речниця.

За її словами, наразі більш нагальним є питання дискримінації людей, які не можуть отримати вакцину з тих чи інших причин.

Зараз у ВООЗ досліджують китайські антикоронавірусні вакцини Sinopharm та Sinovac, висновок щодо яких буде ближче до кінця місяця, додала Гарріс.

"Це не так швидко, як ми сподівались, тому що нам потрібно більше даних", — сказала вона, відмовившись надати більше інформації, посилаючись на конфіденційність.

У березні генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреїсус звернувся до країн, що мають надлишок вакцини, щоб вони терміново пожертвували 10 мільйонів доз до механізму COVAX.

Гарріс заявила, що поки немає новин про те, що країни згодилися на подібне, додавши: "Ми шукаємо більше вакцин".

Що відомо

  • В Євросоюзі планують впровадити так звані "сертифікати вакцинації" для тих, хто отримав щеплення від коронавірусу.
  • У лютому в уряді Великої Британії заявили про намір впровадити паспорти вакцинації, які можна буде використовувати для подорожей.
  • Угорщина вирішила запровадити COVID-сертифікати для людей, які зробили щеплення або перехворіли на коронавірус.
  • Президент Володимир Зеленський не виключає можливого введення паспортів вакцинації для тих, хто зробив щеплення проти коронавірусу.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я радять поки не вимагати підтвердження щеплення від коронавірусу від мандрівників.
  • Уряд Китаю запроваджує цифровий сертифікат вакцинації для транскордонних поїздок на базі платформи соціальної мережі WeChat.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок