ЄС подав до суду на виробника вакцини AstraZeneca через порушення термінів поставок

ЄС подав до суду на виробника вакцини AstraZeneca через порушення термінів поставок

ЄС подав до суду на виробника вакцини AstraZeneca через порушення термінів поставок
АР

Європейська комісія подала до суду на компанію-виробника вакцини проти коронавірусу AstraZeneca через недотримання контракту на постачання препарату.

"Компанія не змогла розробити надійну стратегію, щоб забезпечити своєчасну доставку доз. У цьому випадку для нас важливо те, що ми хочемо переконатись у швидкій доставці достатньої кількості доз, на які європейські громадяни мають право та які були обіцяні за контрактом", — заявили у Єврокомісії, передає Euronews.

Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вже повідомляла про проблеми із поставками препарату. Євросоюз розраховував отримати 70 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу, однак препарат, за словами очільниці ЄК, було "недовироблено і не доставлено".

"Нашим пріоритетом є забезпечення доставки вакцини від COVID-19 для захисту здоров'я. Ось чому Європейська комісія спільно з усіма державами-членами вирішила почати судовий процес проти AstraZeneca. Кожна доза вакцини має значення. Кожна доза вакцини рятує життя", — заявила європейський комісар з питань здоров'я та безпеки харчових продуктів Стелла Кіріакідес.

У компанії своєю чергою зазначили, що шкодують про рішення Єврокомісії.

"Ми вважаємо, що будь-який судовий розгляд не має підстав, і ми вітаємо можливість вирішити якомога швидше зазначені розбіжності", — заявив виробник вакцин.

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо та його дружина Софі прищепилися від коронавірусу. Подружжю ввели першу дозу вакцини AstraZeneca.
  • З початку березня країни почали повідомляти про повне або часткове припинення використання вакцини AstraZeneca на тлі повідомлень про виникнення тромбів у деяких пацієнтів після щеплення препаратом. У компанії наголосили, що доказів того, що саме їхня вакцина викликає тромбоз, наразі немає.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала продовжити використовувати препарат AstraZeneca для вакцинації від COVID-19 попри повідомлення про можливі побічні ефекти.
  • Комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів дійшов висновків, що ризик виникнення тромбів повинен бути внесений до списку дуже рідкісних побічних ефектів вакцини Vaxzevria (раніше AstraZeneca).
  • 20 березня прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон зробив перше щеплення вакциною AstraZeneca.
  • 16 квітня канцлерка Німеччини Ангела Меркель зробила перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок