Країни ЄС домовились скоротити викиди парникових газів

Країни ЄС домовились скоротити викиди парникових газів

Країни ЄС домовились скоротити викиди парникових газів
Ілюстративне фото: pixabay

Представники Європарламенту та Ради держав-членів ЄС попередньо погодили зниження рівня викидів вуглекислого газу до 2030 року, яке має скласти не менше 55% у порівнянні з затвердженими раніше 40%.

Про це у своєму Twitter повідомив віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

"Це видатний момент для ЄС і потужний сигнал для всього світу. Наша прихильність кліматично нейтрального ЄС буде визначати нашу політику протягом наступних 30 років. Це хороший день для людей і планети", – написав він.

Як зазначає Swiss Info, завдяки перемовинам, які розпочалися вранці 21 квітня, представники урядів 27 країн ЄС попередньо домовились зниження дозволеного рівня викидів щодо рівня 1990 року. При цьому до 2019 року викиди в ЄС вже скоротились на 24%, ніж у 1990 році, а економіка при цьому виросла приблизно на 60%.

Водночас законодавці ЄС вимагали 60-відсоткове скорочення та ухвалення більш суворого методу розрахунку рівня викидів. Своєю чергою, Greenpeace заявляв, що скорочення має скласти 65%.

Що відомо

  • Facebook уклав з індійською компанією угоду про закупівлю "зеленої" енергії.
  • Уряд Нової Зеландії першим у світі запровадить правила, які зобов’яжуть фінансові компанії країни звітувати про вплив їхньої діяльності на кліматичні зміни.
  • Активісти Greenpeace пофарбували частину літака Air France в аеропорту Шарля де Голля у Парижі, щоб нагадати про роль літаків у кліматичній кризі.
  • Кліматологи заявили, що в Атлантичному океані спостерігається сповільнення Атлантичної меридіональної перекидної циркуляції, яка впливає на Гольфстрім. За їхніми словами, це може призвести до екстремальних погодних змін у Європі та підвищення рівня морів.
  • Науковці прогнозують підвищення щорічної глобальної температури в найближчі п'ять років в 1,5 раза, ніж в доіндустріальні часи.
  • Міжнародна група дослідників встановила, що швидкість танення льодового покрову Землі за останні 23 роки зросла на 65%.
  • Кліматичні зміни призвели до того, що поверх талого льоду на Антарктиді почали цвісти водорості, зелений колір яких видно навіть з космосу.

Читайте також

Сніговий барс і лемур. Учені назвали тварин, які можуть зникнути через зміни клімату

Раннє цвітіння сакури вказує на дестабілізацію природних екосистем — вчені

Найбагатші люди світу повинні радикально змінити свій спосіб життя через клімат — звіт

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок