Голова НАЗК закликає Зеленського ветувати законопроєкт про відповідальність за фейки в деклараціях

Голова НАЗК закликає Зеленського ветувати законопроєкт про відповідальність за фейки в деклараціях

Голова НАЗК закликає Зеленського ветувати законопроєкт про відповідальність за фейки в деклараціях
Голова НАЗК Олександр Новіков. Фото: УНІАН

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков надіслав офіційний лист до президента Володимира Зеленського з проханням накласти вето на законопроєкт 4460-д, який 4 грудня прийняли у Верховній раді.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

У листі Новіков зазначає, що цей законопроєкт не передбачає позбавлення волі для осіб, які умисно не подають е-декларацію або умисно не зазначають у ній неправдиві дані. На його думку, таким чином Верховна рада визнає це не злочинами, а кримінальними проступками.

"Переведення" зазначених діянь з категорії злочинів до категорії кримінальних проступків надає можливість, сплативши штраф, не подати декларацію та приховати набуте в корупційний спосіб майно", — зазначає Олександр Новіков.

Читайте також: Робоча група напрацювала заходи з подолання конституційної кризи. Що пропонується

"У зв’язку з наведеним просимо застосувати до вказаного закону право вето відповідно до п. 30 ч. 1 ст. 106 Конституції України", — підсумував він.

НАЗК пропонує, що за умисне зазначення недостовірних відомостей на більш ніж 1 млн грн має передбачатися позбавлення волі.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій. Рішення КСУ обурило міжнародних партнерів України та громадськість.
  • Верховна рада підтримала законопроєкт №4460-д щодо відновлення відповідальності за недостовірне декларування та неподання декларації.
  • Ним передбачається, що якщо відомості у декларації відрізняються від реальних статків від 875 тисяч гривень до 8 мільйонів, правопорушник має виплатити до 51 тисяч гривень штрафу. У разі якщо різниця перевищує 8 мільйонів гривень – штраф від 3 до 5 тисяч неоподаткованих мінімумів або громадські роботи, або обмеження волі (обмеження права на вільне пересування - ред.) до двох років з позбавленням права обіймати посади.
  • НАЗК розкритикувало законопроєкт, через те, що він не передбачає позбавлення волі ні за умисне декларування недостовірної інформації, ні за умисне неподання декларації, а лише обмеження свободи.
На початок