Рада схвалила закон щодо реструктуризації іпотечних валютних кредитів

Рада схвалила закон щодо реструктуризації іпотечних валютних кредитів

Рада схвалила закон щодо реструктуризації іпотечних валютних кредитів

Верховна рада 13 квітня підтримала в цілому законопроєкт №4475 щодо реструктуризації Внесення змін до кредитного договору, що передбачає оптимізацію за проханням чи вимогою позичальника. Застосовується для зменшення кредитного навантаження на особу, яка виплачує борг. валютних іпотечних кредитів.

Відповідне рішення на позачерговому засіданні підтримали 273 народних депутатів.

Як зазначають автори, цей закон спрямований на захист позичальників (фізичних осіб), які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, від зловживань з боку кредитодавців та передбачає відновлення платоспроможності позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але не змогли своєчасно здійснювати платежі за цими кредитами.

Законом встановлюються умови та порядок реструктуризації таких кредитів, наприклад, норми поширюються на усі споживчі кредити, надані в іноземній валюті, за якими грошові зобов’язання, повністю не погашено.

"За наслідками реструктуризації перерахувати усі грошові зобов’язання у гривні (без прив’язки до іноземної валюти) за офіційним курсом, встановленим Національним банком України на день реструктуризації", – йдеться у пояснювальній записці.

Окрім цього передбачається списання пеню та штрафів, а сплачений до проведення реструктуризації штраф зарахувати на погашення "тіла" кредиту та процентів за користування кредитом.

Читайте також: Які небезпеки приховує мораторій на стягнення майна за валютними кредитами. Пояснює експерт

Також Рада схвалила законопроєкти 4398 та 4399 щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті.

В Україні з 2014 року діє мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті. Тимчасовий мораторій був введений у періоду стрімкого знецінення національної валюти.

Читайте також

  • Верховна рада ухвалила закон щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. Зокрема, цим законом регулюється діяльність колекторів та обмежується зловживання при стягненні заборгованості з боржників.
  • Верховна рада у першому читанні підтримала законопроєкт №3911 щодо оподаткування іноземних інтернет-ресурсів, які демонструють рекламу українським користувачам і працюють на території України.
  • Голова ради Національного банку Богдан Данилишин заявив, що потенціал заощаджень населення як ресурсу для прискорення економічної активності продовжує скорочуватись.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закони щодо податкових стимулів для інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями, який парламент ухвалив 2 березня.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди