Рада ухвалила закон, який регулює діяльність колекторів

Рада ухвалила закон, який регулює діяльність колекторів

Оновлено
Рада ухвалила закон, який регулює діяльність колекторів
. Колаж, Суспільне

Верховна рада ухвалила закон щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. Зокрема, цим законом регулюється діяльність колекторів та обмежується зловживання при стягненні заборгованості з боржників.

Відповідний законопроєкт на позачерговому засіданні 19 березня підтримали 274 народних депутатів.

"Суть законопроєкту полягає у тому, що утворюється Реєстр колекторів, який буде вести Національний банк України, і всі фінансові установи в державі зможуть працювати з тими колекторами, які внесені до цього реєстру", – сказав голова Комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту №4241 про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості, ним пропонується встановити певні вимоги до колекторських компаній, а саме:

  1. дотримуватися вимог етичної поведінки та правил взаємодії з боржником, їх має розробити Нацбанк;
  2. інформувати боржника про залучення колекторської компанії до врегулювання простроченої заборгованості та/або відступлення права на вимогу новому кредитору;
  3. укладати договори лише з юридичними особами, включеними до Реєстру колекторських компаній;
  4. повідомити Нацбанк про укладення з колекторською компанією договору у запропоновані законом терміни;
  5. контролювати дії залучених колекторських компаній та надавати рекомендації щодо усунення порушень;
  6. обов’язок розірвати договір з колекторською компанією в односторонньому порядку у разі її виключення з Реєстру колекторських компаній або в разі порушення нею вимог до етичної поведінки (2 і більше разів за рік).

За словами Гетманцева, якщо колектор порушує ці норми, він буде виключений з Реєстру колекторів.

"Ці правила поширюються не тільки на колекторів, а й на фінансові установи та всіх, хто здійснює стягнення заборгованості. Наприклад, заборонено дзвонити в ночі чи зловживати дзвінкам родичам, тощо", – додав Гетманцев.

Окрім цього взаємодія колекторів із людиною, яка має заборгованість, може відбуватися шляхом особистих зустрічей, телефонних переговорів, надсиланням повідомлень та поштових відправлень.

Під час першої взаємодії зі споживачем кредитор чи колекторська компанія має повідомити своє найменування, ПІБ або індекс особи-представника, правову підставу взаємодії та розмір простроченої заборгованості, а на вимогу споживача – надати підтвердні документи протягом 7 робочих днів.

Окрім цього нардепи ухвалили за основу три законопроєкти 4398, 4399 та 4475, які врегульовують реструктуризацію валютних кредитів. Рада не буде проводити пленарні засідання до 9 квітня через карантинні обмеження у Києві.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок