Рада зробила крок до запровадження "податку на Google"

Рада зробила крок до запровадження "податку на Google"

Рада зробила крок до запровадження "податку на Google"

Верховна рада у першому читанні підтримала законопроєкт №3911 щодо оподаткування іноземних інтернет-ресурсів, які демонструють рекламу українським користувачам і працюють на території України.

Відповідне рішення підтримали 286 депутатів на засіданні 16 лютого.

Голова комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив сутність законопроєкту, заявивши, що про новий податок не йдеться.

"До вашої уваги ми пропонуємо закон, який в засобах масової інформації називають закон "про податок на Google". Насправді законопроєктом не пропонується ввести жоден новий податок. Однак у нас у країні склалася неприпустима ситуація, при якій податок на додану вартість не сплачується з електронних сервісів тими компаніями, які є нерезидентами нашої держави. І не те, щоб ці компанії не хотіли сплачувати податок, однак механізм у законі щодо сплати ПДВ відсутній і, аби сплачувати ПДВ, вони повинні зареєструватися в Україні як резиденти, тобто змінити свій статус. Це тягне для них додаткові негативні податкові наслідки", — пояснив Гетманцев.

За його словами, законопроєкт пропонує простий механізм оподаткування і передбачає їхню можливість зареєструватися в електронному кабінеті віддалено, англійською мовою і сплачувати податок у валюті, при цьому не відвідувати Україну. Він додав, що Україна недоотримує близько 3 мільярдів гривень унаслідок несплати ПДВ.

Згідно з пояснювальною запискою до документу, проєктом закону пропонується доповнити Податковий кодекс нормами щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами. Також пропонується доповнити нормами щодо удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам.

"Для України є актуальним створення передумов для адміністрування податку на додану вартість при оподаткуванні електронних послуг фізичним особам, що постачаються нерезидентами в мережі Інтернет шляхом внесення відповідних змін до Податкового кодексу України враховуючи особливості національного законодавства та з урахуванням іноземного досвіду", – йдеться у пояснювальній записці.

Зокрема, законопроєктом пропонується звільнити від ПДВ електронних послуг послуги освіти, зареєструвати нерезидентів, передбачити сплату в іноземній валюті та звільнити нерезидентів від обов'язку реєструвати податкові накладні.

Зазначається, що метою законопроєкту є збільшення доходів Державного бюджету від ПДВ коштом залучення до оподаткування нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване в Україні.

Читайте також

Рада хоче збільшити ліміт безподаткового пересилання товарів з-за кордону

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди