NASA вдруге перенесло перший політ дрона на Марсі

NASA вдруге перенесло перший політ дрона на Марсі

NASA вдруге перенесло перший політ дрона на Марсі
Фото: NASA

Космічне агентство NASA вдруге відклало перший політ на Марсі дрона Ingenuity ("Винахідливість") з марсоходу Perseverance ("Наполегливість"), який був запланований на 14 квітня.

Про це повідомляє пресслужба NASA у Twitter.

В агентстві зазначають, що всі технічні характеристики дрона у нормі, однак необхідно оновити програмне забезпечення: "Ingenuity в порядку, але потрібне оновлення програмного забезпечення. Перевірка та адаптація займуть якийсь час, наступного тижня ми призначимо нову дату польоту", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: NASA пропонує всім охочим залишити своє ім'я на Марсі

У своєму блозі NASA вказує, що оцінки для найкращої дати польоту зараз потребують коригувань.

"Ми впевнені у здатності команди пройти цей виклик і підготуватися до історичного першого контрольованого польоту на іншій планеті", — повідомили в агентстві.

Ingenuity — роботизований дрон-розвідник для дослідження поверхні Марса з метою спрямування подальших пересувань ровера Perseverance. Маленький дрон у вигляді гелікоптера буде використаний для тестування і демонстрації технології польотів на Марсі. За результатами тестування NASA оцінить перспективність технології. Дрон повинен забезпечити розвідку місцевості для Perseverance.

Якщо технологія виявиться успішною, НАСА використовуватиме її у майбутніх місіях до Марса. Майже двокілограмовий мінігелікоптер коштував NASA близько 85 мільйонів доларів.

Що відомо

  • Марсохід Perseverance ("Наполегливість") NASA за допомогою камер для уникнення небезпек зробив кілька світлин власної тіні на Марсі.
  • Національне аерокосмічне бюро США оприлюднило запис посадки роверу Perseverance ("Наполегливість") на поверхню Марсу, яку він здійснив 18 лютого. Також NASA оприлюднило перші звуки, які записав марсохід в атмосфері планети.
  • Запуск марсоходу Perseverance планували 12 червня, проте NASA перенесло відправлення через дефект з обладнанням наземних систем. Запуск відбувся 30 липня.
  • Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance надіслав на Землю аудіофайл, записаний під час його переміщення у космосі.
  • Марсохід Perseverance записав перші звуки свого руху поверхнею Червоної планети.
  • 4 квітня марсохід Perseverance успішно скинув мінігелікоптер Ingenuity (Винахідливість) Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) на Марс.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок