Івано-Франківський окружний суд визнав підсумковий протокол голосування на округу 87 протиправним

Івано-Франківський окружний суд визнав підсумковий протокол голосування на округу 87 протиправним

Івано-Франківський окружний суд визнав підсумковий протокол голосування на округу 87 протиправним
Фото: Unsplash

Івано-Франківський окружний суд визнав протиправним підсумковий протокол окружної виборчої комісії про встановлення підсумків голосування в одномандатному виборчому округу 87 на Івано-Франківщині. Про це повідомив адвокат кандидата у нардепи Олександра Шевченка Андрій Сторожук, пише Суспільне Карпати.

Йдеться про те, що у протоколі окружною виборчою комісією не було враховано даних з голосування на окремих ДВК, щодо яких вже є рішення судів, які набрали законної сили.

"Відповідно, всі ті голоси, які були віддані виборцями на цих дільницях, знівелювалися. Івано-Франківський окружний суд встановив справедливість і сказав, що у зв’язку з тим, що недійсність такого голосування була скасована, бюлетені повинні бути відображені у цьому ж протоколі. Тобто вони є загальною частиною підсумків голосування", — каже Андрій Сторожук.

За його словами, суд частково задовольнив позов кандидата, оскільки протокол визнаний протиправним в частині вказаних дільниць. Скасувати підсумковий протокол, враховуючи рішення суду, може ЦВК, бо це входить у її повноваження. Команда кандидата у нардепи Олександра Шевченка звертатиметься у Центрвиборчком, долучивши це рішення суду, для того, щоб підсумковий протокол містив достовірні відомості про результати волевиявлення громадян на округу 87.

Нагадаємо, 5-го квітня голова Центрвиборчкому Олег Діденко повідомив, що ЦВК не оголосить переможця проміжних виборів в округу 87 на Івано-Франківщині, поки не буде остаточних рішень щодо справ про фальсифікації, які зараз розглядають у судах.

Що відомо

  • 28-го березня відбулися проміжні вибори у Раду в одномандатному округу № 87. Увечері соціологічна група "Рейтинг" оприлюднила дані екзит-полу. Лідером виборчих перегонів став Олександр Шевченко. Згодом про перемогу заявили обидвоє кандидатів — Василь Вірастюк та Олександр Шевченко.
  • Під час підрахунку голосів у п'яти дільницях окружна виборча комісія визнала вибори недійсними — № 260025 у Маняві, № 260028 села Монастирчани, ДВК 261030 у Микуличині, № 261027 у Яремчі. До списку додалася ДВК № 260515 у селі Парище. На шести дільницях виявлено розбіжність у голосах за кандидата Олександра Шевченка. Загалом 20 дільничних виборчих комісій ОВК відправила на перерахунок. В ОПОРІ вважають, що ОВК не надала "переконливих доказів про порушення з боку членів ДВК, які б свідчили про фальсифікацію ними результатів голосування. Натомість члени ДВК озвучували припущення про порушення цілісності пакування виборчої документації з їхніх дільниць, яке могло відбутися вже після передачі бюлетенів до ОВК".
  • 4-го квітня ОВК оголосила офіційні результати довиборів на округу № 87 на Івано-Франківщині. На проміжних виборах у Верховну Раду найбільшу кількість голосів отримав кандидат в депутати від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк. За нього проголосували 15 076 виборців.
  • 6-го квітня депутати Івано-Франківської обласної ради скликали позачергову сесію. Під час засідання ухвалили звернення до центральної влади щодо визнаня виборів народного депутата в округу № 87 недійсними, а також закликали провести розслідування фактів порушення виборчого процесу, дати належну правову оцінку спецпідрозділам СБУ, забезпечити розслідування незаконного проникнення в приміщення ОВК та притягнути до відповідальності осіб, які викрали виборчу документацію.
  • Станом на 9 квітня, Івано-Франківський окружний адміністративний суд скасував постанови ОВК про визнання недійсним голосування на 5-ти дільницях — у Маняві, Яремчі, Микуличині, Парищі та Манастирчанах.
На початок