"Цей мандат стане впоперек горла". Депутати Франківської облради ухвалили звернення щодо виборів

"Цей мандат стане впоперек горла". Депутати Франківської облради ухвалили звернення щодо виборів

"Цей мандат стане впоперек горла". Депутати Франківської облради ухвалили звернення щодо виборів
Суспільне Карпати

Визнати вибори народного депутата в округу № 87 недійсними, провести розслідування фактів порушення виборчого процесу, дати належну правову оцінку спецпідрозділам СБУ, забезпечити розслідування незаконного проникнення в приміщення ОВК та притягнути до відповідальності осіб, які викрали виборчу документацію – депутати Івано-Франківської обласної ради підготували звернення до центральної влади, пише Суспільне Карпати.

Депутат Микола Палійчук повідомив, що для партії "За майбутнє" та самого Олександра Шевченка мандат народного депутата вже непотрібний.

"Його брати не збираємося, бо це буде ганьбою. Так само буде ганьбою для того, хто його візьме. Цей мандат стане впоперек горла. Ми знаємо, як все відбувалося, і будемо вимагати розслідування. Нам не так важливо, щоб за це звернення проголосували. Нам важливо, щоб нас почула громадськість. Щоб почули ту правду, яка є, а не ту, яку подають правоохоронні органи", — зазначив Микола Палійчук.

Своє звернення депутати надішлють президенту, голові ВРУ, міністру внутрішніх справ, генпрокурору, ДБР та ЦВК. У тексті звернення прикарпатські депутати зазначають те, що події, які відбувалися протягом останніх днів в округу № 87, неможливо назвати проявом демократії, а вибори – вільними та демократичними.

"Те, що діялося з 28-го березня до 4-го квітня, — можливі підкупи людей, перерахунки бюлетенів, встановлення результатів під дулами автоматів, погроз, шантаж та бездіяльність є фактично призначенням кандидата, а не виборами. Під час сумнівного перерахунку на деяких дільницях голова ОВК вчиняв грубі порушення, переривав засідання комісії, яке мало б бути безперервним, закривав приміщення комісії", — йдеться у зверненні.

"Цей мандат стане впоперек горла". Депутати Франківської облради підготували звернення щодо виборів
"Цей мандат стане впоперек горла". Депутати Франківської облради підготували звернення щодо виборів. Суспільне Карпати

Микола Палійчук також додає, що першого квітня вранці будівлю оточили бійці спецпризначення СБУ, які примусово вивели офіційних спостерігачів, довірених осіб від кандидатів, журналістів. Після повернення членів ОВК у приміщенні були зміни у розміщенні мішків із документацією.

"Це свідчить про проникнення невідомих осіб у нічний час у приміщення комісії, у той час, коли приміщення протягом шести годин було під контролем спецпідрозділів. Було втручання у виборчий процес, перепакування пакетів, пошкодження пакетів, підроблення підписів. Подальший перерахунок підтвердив те, що частина бюлетенів зникла або була викрадена", — сказав Палійчук.

Читайте також: Чи переміг Вірастюк на довиборах в Раду. Відповідає ЦВК

Депутатка від політичної партії "Батьківщина" Євгенія Бардяк під час обговорення сказала, що сьогодні голосуватиме на за чи проти кандидата: "Моє голосування – за дотримання норм демократії. Я хочу, щоб виборці наступного разу мали бажання приходити і голосувати. Я хочу, щоб Україна жила і процвітала, тому за основу і демократію варто боротися і варто підтримувати".

Представник партії "Європейська солідарність" Роман Ткач розповів, що партія зняла кандидатуру Марусі Звіробій-Біленької на користь сильнішого – Руслана Кошулинського. На його думку, перемогти вдалося б, якщо б до підтримки Кошулинського долучилася партія Юлії Тимошенко. Щодо звернення, то депутат готовий підтримати звернення, а не конкретного кандидата.

"Люди зневірилися, я боюся, бо вибори – це один із засобів змінювати владу. Я боюся, що ця зневіра буде рости і активність буде ще нижчою. А ці ганебні явища під час кампанії, під час підрахунку голосів ще раз довели, що молодь на наступні вибори не прийде. Ми готові підтримати це звернення. Але я пропоную зробити перерву і зробити не таке однобоке звернення, а те, яке б висловлювало позицію усіх краян та усіх депутатів обласної ради", — сказав Роман Ткач.

Читайте також: Довибори у Раду на Франківщині: хроніка подій

Голова Івано-Франківської ОДА Андрій Бойчук зазначив, що депутатське звернення не є позицією усіх народних депутатів, а є нав’язаним поглядом окремого кандидата на події.

"Цей мандат стане впоперек горла". Депутати Франківської облради підготували звернення щодо виборів
"Цей мандат стане впоперек горла". Депутати Франківської облради підготували звернення щодо виборів. Суспільне Карпати

"У мене є питання до депутатів: чи має право обласна рада, не дочекавшись результатів роботи правоохоронних органів, самостійно встановлювати винних, спираючись на судження зацікавлених осіб. Спецпризначенцям не варто розповідати про війну. Якщо їх вирішили звинуватити, то не полінуйтеся на 100 % отримати докази своєї правоти. Закликаю не перетворювати облраду на майданчик політичної боротьби", — сказав Андрій Бойчук.

Також він додав, що перевибори можна проводити лише тоді, коли особа відмовилася від реєстрації у депутати чи коли не набула депутатського мандату у межах, встановлених законом. Крім того, звернення обласної ради не може бути правовою підставою для визнання виборів недійсними, а навпаки, може розцінюватися, як втручання у діяльність правооронців.

Отож, депутати вимагають належно розслідувати усі порушення під час виборів народного депутата. Також вибори нардепутата в округу № 87 варто визнати недійсними та оголосити повторні. За їхніми словами, над зверненням працювали представники усіх фракцій, крім "Слуг народу".

Депутати підтримали звернення — за проголосували 55, не голосували дев'ять депутатів.

Що відомо

  • Центральна виборча комісія не оголосить переможця проміжних виборів в округу 87 на Івано-Франківщині, поки не буде остаточних рішень щодо справ про фальсифікації, які зараз розглядають у судах. Про це повідомив голова Центрвиборчкому Олег Діденко на засіданні комісії.
  • Центрвиборчком оприлюднив 100 % протоколів голосування на проміжних виборах до Верховної ради округу 87 на Івано-Франківщині. Однак вибори у п’яти дільничних виборчих комісіях ОВК визнала недійсними, у шести ДВК виявили розбіжності у протоколах.
  • ОВК оголосила офіційні результати довиборів на округу № 87 на Івано-Франківщині. На проміжних виборах у Верховну Раду переміг кандидат в депутати від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк. За нього проголосували 15 076 виборців.
На початок