Визнали вибори недійсними. Ще на одній дільниці Прикарпаття ОВК недорахувалася голосів

Визнали вибори недійсними. Ще на одній дільниці Прикарпаття ОВК недорахувалася голосів

Визнали вибори недійсними. Ще на одній дільниці Прикарпаття ОВК недорахувалася голосів
Суспільне Карпати

На дільничній виборчій комісії № 260028 села Монастирчани, що на Прикарпатті, вибори визнали недійсними. За таке рішення проголосувало 12 членів ОВК. Це мотивували тим, що при підрахунку не виявили пакета з контрольними талонами, пише Суспільне Карпати.

Перед підрахунком голосів члени ДВК хотіли викликати поліцію, адже вважають, що пакунок з бюлетенями за Олександра Шевченка перепакували.

"Це не те пакування, бо ми пакували верхній листок по кругу, а тут листок всередину був запханий, видно було, що пакунок з голосами Шевченка перепакували", – про це розповіла голова ДВК № 260028 Олександра Семанишин.

Визнали вибори недійсними. Ще одній дільниці Прикарпаття ОВК недорахувалася голосів
Визнали вибори недійсними. Ще одній дільниці Прикарпаття ОВК недорахувалася голосів. Суспільне Карпати

На дільниці перемагав Шевченко – 172 голоси, але при перерахунку виявили 79. За Вірастюка на цій дільниці проголосувало 93 людей.

"Ми здавали бюлетені 31-го березня. Нас направили на перерахунок через мікротріщину на невикористаних бюлетенях. І ще сказали, що транспортували три людини, бо одна жінка пішла, від холоду її нирки зловили, – каже Олександра Семанишин. – При пакуванні ми не знімали відео, але при цьому були 22 спостерігачі. Вони все бачили і знімали до останнього. У нас на дільниці були спостерігачі з різних політичних партій".

Фактів заяв від спостерігачів з цієї дільниці не було, каже Олександра Семанишин.

Слід зазначити, що голова ОВК Андрій Лозинський, коли очолив комісію, побачив, що мішки з виборчою документацією були відкриті і неопломбовані.

"Я не був присутній, як приймалися ці бюлетені. Можливо вони халатно приймалися. Багато є мішків просто відкритих. Ці мішки з виборчою документацією мали би бути опломбовані. З приводу відкритих мішків я в поліцію не звертався, тому що я їх не приймав, приймала комісія іншого складу. Попередній голова нічого не казав, я його навіть в очі не бачив", — зазначив Лозинський.

Де поділися бюлетені за кадидата Шевченка, голова окружної виборчої комісії нічого не сказав і порадив звернутися до членів ДВК і ОВК, які на той час приймали документи.

Читайте також: "Члени ОВК крутять собі законом, як хочуть" — Комітет виборців України

"Незрозумілі дії ОВК, адже слідчо-оперативну групу не впускали до приміщення ОВК, поки все не розпакували. Дивно, адже члени ДВК перед цим повідомили, що виявили невідповідність упакування. Упаковка за Василя Вірастюка, Руслана Кошулинського упаковані по-одному, а за Олександра Шевченка запакована по-іншому", — каже голова обласної організації Комітету виборців України Максим Лисюк.

Визнали вибори недійсними. Ще одній дільниці Прикарпаття ОВК недорахувалася голосів
Визнали вибори недійсними. Ще одній дільниці Прикарпаття ОВК недорахувалася голосів.

Максим Лисюк, вважає, що підстав визнавати вибори недійсними не було.

ДВК № 260028 із села Монастирчани уже четверта дільниця, на якій вибори визнали недійсними.

Зауважимо, що ініціатором визнання виборів недійсними є член ОВК Євген Ковальов, який був довіреною особою кандидата у нардепи Василя Вірастюка. Першого квітня він склав повноваження і увійшов у склад окружної виборчої комісії.

Нагадаємо, десять комісій пройшли повторну процедуру підрахунку голосів. На п'яти з них виявили порушення. У двох ДВК — Микуличині та Яремчі — вибори визнали недійсними. Також на виборчій дільниці № 260025, що у Маняві, під час повторного перерахунку голосів ОВК також визнала вибори недійсними.

Ще на двох ДВК — № 260019 села Іваниківка Богородчанського району під час перерахунку голосів виявили нестачу бюлетенів за одного з кандидатів у нардепи. Також на дільниці № 260536, що у Чорному Потоці, члени окружної виборчої комісії округу 87 зафіксували нестачу бюлетенів за кандидата Олександра Шевченка.

На початок